דחייה נוספת - ודד-ליין אחרון (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
ענבל אור | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

שעות ספורות לאחר שיזמית הנדל"ן ענבל אור העבירה סכום המתקרב למיליון שקל, שהייתה חייבת לחברת "גלובל", קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב שחברת "אור סיטי נדל"ן" בבעלותה לא תפורק. "אין סכנה מיידית של חדלון פרעון", נימק השופט איתן אורנשטיין את החלטתו.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

השופט אורנשטיין דחה את הבקשות שהוגשו לפירוק חברת הנדל"ן של ענבל אור לאחר שקיבל מהחברה את האסמכתא לכך שהכסף שהייתה חייבת הועבר לחברת "גלובל".

הדוחות הכספיים שהוצגו על ידי חברת הנדל"ן עדיין לא עמדו בבחינה מעמיקה ולכן השופט החליט שלא להורות מיידית על הליך הפירוק. "בהינתן השלב המקדמי שבו מצוי ההליך ולפי הנחזה מהם אין החברה בחדלות פירעון", נימק אורנשטיין שהחליט כי דיון נוסף יתקיים בעתיד.

אור ועורך דינה (צילום: פלאש 90)
ענבל אור ועורך דינה יעקב ווינגוט | צילום: פלאש 90

אתמול קבע השופט כי יש להמתין עד הערב עם ההכרעה בבקשות הפירוק, זאת לאחר שיתברר האם החברה אכן עומדת בהתחייבויותיה. אורנשטיין פסק כי "עד מחר על בא-כוח החברה להודיע האם החברה עמדה בתשלום שהיא חייבת לשלם לאחת מנושיה, חברת "גלובל". מדובר בחברה שרכשה מאור קרקע ברמת-גן, בסך מיליון שקלים, אותם כאמור קיבלה חזרה שעות לפני ההכרעה.

"על קברניטי החברה לנהוג בזהירות ובאחריות ולהימנע מהעדפת נושים או מביצוע עסקאות חריגות", אמר אמש השופט אורנשטיין, כשהחליט אתמול על הדחייה. "אין ספק שמתן צו פירוק זמני עלול להוות כדור שלג שיגרום נזק בלתי הפיך למספר רב של רוכשים, מוכרים ואחרים, באופן שלא ניתן יהיה להחזיר המצב לקדמותו. משכך על בית המשפט לנהוג בזהירות רבה".

"עומדים בהתחייבויותינו להשבת הכספים"

ביום ראשון הגיעה אור לחקירה נוספת במשרדי רשות המסים בירושלים, זאת לאחר שנשלחה בשבוע שעבר למעצר בית עם תום חקירתה הראשונה בחשד להעלמות מסים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. בניסיון לשדר עסקים כרגיל, הבטיחה ענבל אור שכל לקוח שירצה לקבל את כספו בחזרה יוכל לעשות זאת בקלות.

"כל מי שמבקש את הכסף יודע בדיוק מה הפרוצדורה", אמרה ענבל אור בריאיון לאולפן שישי. "יש מחלקת קשרי לקוחות, מגיעים, אין שום בעיה, מקבלים את כספם חזרה, מי שלא מאמין ולא רוצה. אנחנו עושים את זה עם כל הקושי. אני מאוד מאמינה בפרויקטים שלי, בדרך שלי, ביושרה שלי".

מ"אור סיטי נדל"ן" נמסר בתגובה: "אנו עומדים אחר התחייבויותינו להשבת הכספים ללקוחות. מדובר בתקלה שתטופל בהקדם, שכן מדובר בחשבון אחד מבין חשבונות רבים השייכים לקבוצה. לצערנו עד אשר לא תוסר בקשת הפירוק חסרת הבסיס שהוגשה לבית המשפט לא ניתן יהיה להסדיר את התקלה הטכנית האמורה וזו תטופל מיד עם ביטול בקשת הפירוק".