תינצל? רשת "מגה" (צילום: חדשות 2)
מאות עובדים בסכנת פיטורים. ארכיון | צילום: חדשות 2

מאות מעובדי רשת השיווק מגה נמצאים בסכנת פיטורים, זאת בשל כוונתה של הנהלת הרשת לסגור עשרה מסניפי החברה. בעקבות זאת - מאיימת ההסתדרות לפתוח בשביתה כללית ברשת מגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לוועד עובדי החברה נודע אמש (שני) על כוונת ההנהלה, וראש חטיבת המסחר והקמעונאות בהסתדרות ראובן פרי שיגר מכתב למנכ"ל החברה מוטי קרן, ובו התריע כי אם ההנהלה לא תיכנס למשא ומתן עם העובדים על צעדי התייעלות, ההסתדרות תשקול נקיטת צעדים משפטיים וארגוניים עד כדי שביתה כללית של הרשת.

"אנו מודיעים כי ככל שלא תימסר ביממה הקרובה הודעה מסודרת המבטלת את הודעתה הקודמת של מגה על סגירת הסניפים, ההסתדרות תשקול נקיטת צעדים משפטיים וארגוניים עד כדי שביתה כללית של הרשת", כתב פרי בין היתר.

בחודשים האחרונים התקיימו דיונים בין הנהלת הרשת לבין יו"ר ועד עובדי החברה אייל אלי והפרופסור ירון זליכה שנשכר על ידי העובדים לייעץ במשא ומתן על הליכי ההתייעלות בחברה. נציגי העובדים וזליכה גיבשו מתווה המאפשר לחברה לנקוט צעדי התייעלות משמעותיים מבלי לפטר עובדים, ועל בסיס מתווה זה נוהל המשא ומתן.

בנוסף, מתכוון הוועד לפנות לבית הדין לענייני עבודה באמצעות עו"ד נאווה פינצ'וק אלכסנדר, במטרה לעצור את פיטוריהם של מאות מעובדי הרשת. "התכנית שגיבש עבורנו זליכה מוכיחה שאפשר להניע מהלכי התייעלות מהותיים מבלי לפטר עובדים", מסר יו"ר ועד העובדים, אייל אלי. "אנחנו נפעל בכל הדרכים העומדות לרשותנו בכדי למנוע את הפיטורים".