בר רפאלי וגל גדות הן בוודאי שתיים מהנשים החזקות ביותר בבידור הישראלי: כל אחת מהן היא מותג בפני עצמו, כזה המגלגל מיליוני שקלים, גם אם הן לא יודו בזה בפה מלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בכל בוקר שאני קמה, אני אומרת בוקר טוב למותג גל גדות", צוחקת גדות. "אני לעולם לא אדבר על עצמי בגוף שלישי. אני לעולם לא אגיד ולא אומר שאני מותג". גם רפאלי מתקשה להשלים עם המושג: "זה נורא מוזר. אני לא יכולה להתייחס לעצמי כאל מותג, אבל אני מבינה שאחרים רואים את זה ככה".

הקריירות של שתיהן חוצה אוקיינוסים, אך בחודש האחרון הן השתתפו בצילומי קמפיין קיץ לחברת בגדים אותה הן מייצגות, גדות לרשת "קסטרו" ורפאלי לרשת "הודיס". אז כמה שוות שתיים מהכוכבות אולי הכי מצליחות שגדלו פה?

מי מחזיקה בתיק מניות ומי מבזבזת באשראי?

"הייתי מאוד רוצה שיהיה לי בושם משלי, ליין של איפור. ואולי שאני אהיה בהריון יהיה לי ליין של בגדי הריון לנשים. הראש מפליג ויש לי את הכלים", מספרת רפאלי על השאיפות לעתיד. "בתור דוגמנית המון המון דלתות נפתחות בפניך. ואני פה כדי לעבור דרכן". על פי הערכות היא מרוויחה קרוב ל-10 מיליון שקלים בשנה, היא הפרזנטורית של לא מעט מותגים בארץ ובעולם ובאחרונה הפכה להיות גם שותפה עסקית של רשת המשקפיים קרולינה למקה, המחזיקה גם במותג הודיס ועתידה לפתוח מותג בגדים לואו קוסט.

גדות לעומת מתמקדת בעיקר בקריירה ופחות בעסקים אישיים, ובינתיים זה עובד לה טוב. "זה משהו שמאוד מדבר אלי. אבל אני ממש לא פנויה לעשות את זה", מתייחסת גדות לנושא העסקי. "אני מרגישה שעכשיו חשוב לי להתמקד בעבודה שאני יודעת לעשות ובפרוייקטים שבאים אלי לטובה". יש לה חוזה ארוך שנים עם קסטרו בשווי יותר מחצי מיליון שקלים בשנה על פי הערכות, היא הפרזנטורית של מותג איפור עליו היא מקבלת כמיליון שקלים עבור חוזה של שנתיים וכמובן גולת הכותרת, ומה שיכול להזניק את הקריירה שלה מעלה: הכניסה לנעליים של וונדר וומן, עם שכר התחלתי של 300 אלף דולרים, יותר ממיליון ומאתיים אלף שקלים.

אז איך השתיים, שמכניסות מיליוני שקלים, מתנהלות כלכלית? שתיהן מודות שעדיף לקנות נכס ולא לשכור, ושתיהן מודות כי הן משתמשות באשראי יותר מבמזומן. "תמיד חסר לי מזומן ואני משתמשת באשראי על כל דבר. אני יודעת שזה לא טוב, כי יש עמלה. אבל זה הרבה יותר נוח לי", אומרת רפאלי. לגל גדות עדיין אין תיק מניות, ולעומתה רפאלי מחזיקה באחד אך "אני לא מנהלת אותו לבד".