מחאת ה"פסק זמן" מתרחבת. קבוצה של נשים שהגיעו היום למסור מכתב מחאה ליו"ר קבוצת שטראוס, עפרה שטראוס, נאלצו לעזוב את משרדי החברה בפתח תקווה מבלי שפגשו את שטראוס או את מנכ"ל החברה בישראל. שטראוס שוהה בימים אלה בחו"ל ולכן הן נאלצו להסתפק בפגישה עם מזכירת החברה וסמנכ"לית התקשורת, אסנת גולן.

"היא ראתה שהצלמים מצלמים אז היא הכניסה אותנו לחדר פנימי", סיפרה איריס קרן-לוי, אחת הפעילות שהשתתפה בפגישה. "הבהרנו לה מה אנחנו מצפים והיא הבטיחה שהיא תעביר את המכתב לעפרה שטראוס. היא לא חידשה לנו שום דבר, לא באה עם רעיונות, לא נתנה הצעות. היא הקשיבה ואני לא רואה בזה שום דבר קונקרטי".

בתנועת "ישראל יקרה לנו" לא מתכוונים להסתפק במכתב, ומתכננים הפגנה גדולה מול ביתה של שטראוס בצהלה, ביום חמישי הקרוב.

ציון בלס, מנכ"ל שטראוס-ישראל, מסר כי "חברות תנועת המחאה הגיעו למשרדי שטראוס והפקידו מכתב עבור עפרה שטראוס. היא שהתה הבוקר בחו"ל. אנו מכבדים את החברות מתנועת המחאה. עשינו הכל על מנת להוריד מחירים של מוצרי החברה ואכן הורדנו מחירים של 50 מוצרים מובילים".

אין תמונה
הצילום שעורר את הסערה

במכתב עליו חתומות עשר נשים, הן מתייחסות לפערי המחירים של מוצרי שטראוס-עלית בישראל לעומת חו"ל. "לאחרונה, התגלה שהממתקים, הקפה, המעדנים ושאר מוצרי המזון שאתם משווקים בישראל נמכרים במחיר זול הרבה יותר בחו"ל. גם שוקולד תוצרת חוץ - יותר זול ממוצרי הפרה של עלית. איך יתכן שחברה ישראלית מתייחסת לאזרחים ישראלים כאל פראיירים שיקנו בכל מחיר?", הן שואלות.

הפעילות הציגו במכתבן שלוש דרישות מהחברה. הראשונה, מחירים הוגנים. "לפחות כמו בחו"ל". השנייה, "הפסקת השימוש באריזות ענק שמחייבות אותנו לקנות חצי קילו ויותר ". והשלישית, הפסקת הדרישה של קניית מספר יחידות בשביל לקבל מחירי מבצע, זאת למרות שכאשר לא מדובר במארזים, מדובר בהתניה שמציבים קמעונאים. "הבית שלי הוא לא מחסן של שטראוס", הן כותבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק