בישראל חגי תשרי היו תמיד זמן מועדף לצאת לחו"ל, אבל השנה שוק הטיסות לא סתם חם, הוא רותח. חברות התעופה מוסיפות עוד טיסות כדי לעמוד בביקושים, ומצליחות רק בקושי. והמחירים - בהתאם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לאתרים או יעדם כמו רומא, ברלין או רודוס וכרתים יש ביקושי שיא לחג הראשון, לחול המועד, ואפילו כבר לחג השני של סוכות" אמר דורי שושן, מנכ"ל ישראייר.

אם עוד לא הזמנתם כרטיס לסוכות, כדאי שתתרגלו למחשבה שאת מחירי הדקה ה-90 לא תמצאו הפעם. מאות דולרים יותר מהמחיר הרגיל, ולא משנה לאן. ועדיין, אפשר לחסוך לא מעט כסף, אם תזמינו את הטיסה ביום הנכון של חול המועד.

למשל, מחיר טיסה לשבעה ימים בורונה שבאיטליה - אם תזמינו אותה ב-23 בחודש, תשלמו 749 דולרים, אך יומיים אחר כך המחיר כבר צונח ל-389 דולרים. ארבעה ימים בברצלונה החל מהיום עולים 760 דולרים, אבל אם תתאפקו עם ההזמנה עד ה-25 בחודש זה כבר יעלה לכם 617 דולרים.

גלית זכאי, סמנכ"לית השיווק של "אשת טורס", הסבירה מהו טווח ההנחות. "אחרי החג יש הזדמנות מצוינת ללקוחות לנסוע במחירים נמוכים ובפערים מאוד משמעותיים ללקוח. בין 30 אחוזים ל-40 אחוזים יותר זול, בהשוואה לסוכות או ראש השנה", אמרה.

גם בארץ המצב דומה. במשרד התיירות אומרים שהתפוסה במלונות עלתה השנה בארבעה אחוזים ביחס לשנה שעברה, שיא של הרבה שנים אחורה. ככה זה כשחופשת החגים הארוכה יוצאת סמוך כל כך לחופש הגדול. עד שבמשרד החינוך יסדירו את העניין, שיעורי הביקוש המטורפים האלה רק צפויים להמשיך ולעלות.