אתמול בערב עוד בחורה צעירה נאלצה לפנות את דירתה. למרות שדפני ליף עובדה 10 שעות ביום, זה עדיין לא מספיק לה כדי לשכור דירה קטנה בתל אביב. מהדירה בה היא גרה היום מפנים אותה, משום שהיא פשוט לא יכולה לעמוד בשכר הדירה הגבוה. "הכל כל כך יקר מסביב שאין אלטרנטיבה", היא מסבירה.

דפני החליטה להשיב מלחמה כנגד בעלי הדירות והממשלה, ובשלב הראשון העתיקה את מגוריה לאוהל בכיכר הבימה. דפני פרסמה אירוע בפייסבוק, בו היא קוראת לכל מי שרוצה למחות על מחירי השכירות הגבוהים להצטרף. "הצעירים חיים ב'לופ'", מסבירה ליף, "אני לא מכירה אחד שלא משלם שכר דירה מופקע ורק מנסה לסגור את החודש".

כמו רוב המחאות של היום, גם זו תפסה תאוצה דרך הפייסבוק. אלפי צעירים כבר חתמו על עצומה שקוראת לממשלה למצוא פתרון לדיור לצעירים. חשוב לציין שמחאה איננה רק תל אביבית, היא צומחת גם בערים נוספות. גם בירושלים הסטודנטים טוענים כי העיר מלאה ב"דירות רפאים" ריקות ועל מעט הדירות הפנויות להשכרה דורשים מחירים מופקעים.

הערב הגיעו בסך הכל עשרות צעירים לשדרות רוטשילד מול כיכר הבימה כדי להקים אוהלים ולקדם את המחאה. במשטרה איימו בתחילה כי לא יאפשרו את ההפגנה, אחר כך חזרו בהם, אך נדמה שמנהלי המאבק ציפו להתגייסות נרחבת יותר של צעירים המוחים על המחירים המופקעים. הצעירים מתכננים לגור באוהלים עכשיו שלושה ימים. אחריהם, דפני לא יודעת לאן תלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק