לפני שלושה חודשים, השיקה קרפור בחגיגיות את סניפיה כאן בישראל, עם הבטחה ברורה - להביא לירידת מחירים. הרשת הצרפתית הכריזה כי היא שואפת לשבור את השוק ולהביא לירידת מחירים. במשך שלושה חודשים מיום ההשקה, המחירים של המותג הפרטי היו זהים בכל סניפי הרשת – מקרפור היפר מרקט וגם בסניפי קרפור סיטי.אך ב"תוכנית חיסכון" פורסם לראשונה כי חלה עליית מחירים בתחילת השבוע בסניפים השכונתיים במגוון רחב מאוד של מוצרים מהמותג הפרטי של קרפור.

ברשת, אפילו לא הספיקו להחליף את המדבקות שעל גבי המוצרים. על פי אתר פרייסז להשוואת מחירים - ביום ראשון בתחילת השבוע - קרפור העלתה מחירים בסניפי קרפור סיטי ב-271 מוצרים של המותג הפרטי בשיעור של 16% בממוצע.  

כך למשל, המחיר של שוקולד מריר שעמד בתאריך ההשקה על 4.90 שקלים, עלה השבוע ל-6.90 שקלים - התייקרות בגובה 41%. פסטה של מותג קרפור התייקרה מ-2.90 ל-3.90 שקלים - עליה של 34.5% וגם משחת שיניים לילדים התייקרה ב-4.50 שקלים לכ-6 שקלים, עלייה בשיעור של 31%. 

בקרפור טוענים שמדובר בביטול מבצעים וחזרתם למחיר הקודם. אז נאמר, ברוב המוחלט של המוצרים שהתייקרו, מדובר בעליית מחירים של מוצרים מיום ההשקה, על רובם לא נתלה שלט מבצע/מחיר קודם אלא פשוט מדבקת מחיר. אם תגיעו היום לסניף, תראו שמדובר במחיר חדש.

המותג של קרפור זול יותר מהמותגים הפרטיים האחרים?

אורז בסמטי של מותג קרפור בסניפי קרפור סיטי התייקר ונמכר ב-9.90 שקלים - מחיר זהה לאורז של יוחננוף. בשופרסל שלי המחיר גבוה יותר - 10.90 שקלים. קפסולות קפה של נספרסו עולים ברמי לוי בשכונה 6.80 שקלים. בקרפור סיטי המחיר יקר יותר – 7.90 שקלים אבל נמוך משופרסל שלי – שם נמכר המוצר ב-12.90 שקלים. 

בקרפור, המחירים של המותג הפרטי עדיין זולים יותר משאר הרשתות - גם בסניפים השכונתיים, הסיטי, וגם בסניפים האחרים - כמו מרקט והיפר. אבל למרות ההתחייבות שלא להעלות מחירים ושלא מדובר במחירי השקה, אנחנו רואים שהמחירים משתנים. חשוב שהצרכנים ישימו לב לחשבונית בסוף הקנייה, כי מי שהתרגל למחיר מסוים ולאחר תקופה מסויימת המחיר השתנה - חלה עליית מחירים דה פקטו.

תגובת רשת קרפור: "קרפור מציעה מגוון מבצעים מתחלפים ואטרקטיביים המשיאים ערך רב לקהל הלקוחות. המחירים המוצגים בכתבה מייצגים את סיום המבצע, לאחריו חזרו למחיר המקורי, שגבוה בשקל אחד בלבד. אפקט קרפור הביא לירידות מחירים רוחביות בקרב רשתות השיווק בישראל ואנו מברכים על כך. אנו מזמינים את הציבור להתנסות במוצרי קרפור באיכות אירופאית ובמחירים מנצחים".