אמזון מרחיבה את שירותי המשלוח חינם לישראל, ומורידה הבוקר (שלישי) את רף הרכישה לסכום מינמינלי של 49 דולר אמריקני, סכום זהה לזה שהיה מונהג לפני הקורונה. הרחבת ההטבה לישראלים נכנסת לתוקף רגע לפני "חגי הקניות" של נובמבר, כנראה בניסיון למשוך ישראלים רבים לאתר - ואין ספק, זה כבר עובד.

הגילוי המפתיע הבוקר הספיק לשמח כבר הרבה מאוד ישראלים. נריה, שנוהגת לרכוש באמזון לעיתים קרובות, סיפרה ל-N12: "חשבתי שחודש הקניות יעבור בשלום ולא אקנה הרבה, בגלל דמי המשלוח שגרמו לי לחשוב פעמיים על כל מוצר שאני מכניסה לעגלת הקניות, אבל עכשיו לא יהיו לי מעצורים".

כאמור, לפני שפרצה הקורונה לחיינו ישראלים יכלו להזמין מאמזון משלוחים בחינם עם סכום ההזמנה שלהם עמד על 49 דולר לפחות. בהלך הקורנה שינתה אמזון את כללי השילוח מספר פעמים, בשל המחסור בעובדים והעיכובים בשרשראות האספקה. תחילה אפשרה רק משלוחי אקספרס לא משתלמים ולאחר מכן החזירה את האפשרות לשילוח רגיל.

בחודש אוגוסט האחרון, לאחר שנה שבה הישראלים הפחיתו בצורה משמעותית את השימוש שלהם בשירות המשלוחים של אמזון, החזירה החברה את אפשרות המשלוח חינם, אך העלתה את הרף ל-65 דולרים אמריקנים. היום כאמור היא משיבה אותו לסכום המקורי והנמוך, 49 דולרים.

יש לציין שכרגע האפשרות למשלוח חינם הינה הטבה, ולא מדיניות קבועה. המשמעויות של זה הן ראשית, שלא ברור עד מתי יישאר הסכום הנמוך, אם כי ניתן להעריך שההטבה לא תבוטל עד סוף ימי המבצעים של נובמבר. שנית, הסכום שעליו משלמים מס מכיל גם את דמי המשלוח.