בזמן שרבים מאיתנו זועמים על חברות התקשורת שמנצלות לא פעם את כוחן אל מול האזרח הקטן, אבל לא עושים שום מהלך שיגזול מאיתנו זמן ומשאבים נוספים, יוני גולן תובע פעם אחר פעם חברות גדולות - וזוכה. גולן, לקוח הוט, תבע את החברה בפעם העשירית וזכה ב-45 אלף שקלים בתביעתו האחרונה. "התביעות הקודמות היו קטנות יותר, בכולן זכיתי, אבל סכומי הפיצויים לא היו גבוהים", סיפר הערב (שלישי) גולן בריאיון לשש עם עודד בן עמי. 

גולן בחר לתבוע את החברה בהליך משפטי רגיל, כדי שיוכל לרדת לשורשו של עניין ולמצות את הדין עד הסוף. מסתבר שההחלטה הייתה משתלמת כי בתביעה האחרונה, שהוגשה בגלל 60 שקלים - זכה גולן ב-45 אלף שקלים. "בהתחלה הורמו גבות, השופטת שאלה אותי איפה עורך הדין שלי ואם אני לא רוצה להיות מיוצג", מתאר גולן את החוויה בבית המשפט.

"הצעתי פשרה - בואו נסכים על סכום פיצוי, נתרום אותו ואסיר את התביעה", תיאר גולן את הניסיון שלו להימנע מהליך בבית משפט. ההצעה בסופו של דבר סורבה, התיק הגיע לבית המשפט - וגולן ניצח. כעת בכוונת הוט לערער על ההחלטה.

גולן, שעסוק היום בתביעה מספר 11 נגד חברת הוט, תובע במקביל חברת ביטוח גדולה שמפלה לטענתו לקוחות פוטנציאליים על רקע גיל. המסר שלו לציבור הוא פשוט: "כל מי ששומע על המקרים שלי אומר לי - 'כל הכבוד לך הלוואי שהיו עוד אלף כמוך, ככה החברות לא היו מתנהגות ככה'. להם אני אומר: אל תחששו! תהיו כמוני. במידה ונעשה לכם עוול צרכני תגישו תביעה".

מחברת "הוט" נמסר בתגובה: "מצער שמפרסמים כתבה טרם השלמת ההליך המשפטי ובכוונת הוט לערער על פסק הדין הנסמך על קביעות שגויות".