האם הייתם רוצים לגור באותו בניין עם ההוא מהטלוויזיה, לרדת במעלית עם זמר או זמרת מוכרת או לספר לחברים שלכם שממש באותה קומה, דלת לידכם, מתגורר מנכ"ל של חברה גדולה? יותר ויותר פרויקטים מתהדרים ברשימת ידוענים שרכשו דירות בבניינים שלהם.

במרבית המקרים מדובר בהדלפות ולא בדיווח רשמי, אבל אין ספק שישנם לא מעט גורמים בענף שמנסים להדק עוד יותר את הקשרים בין נדל"ן לפרסום וזוהר.

לאחרונה התפרסמו ידיעות על כך שאלירז שדה, זוכה העונה האחרונה של תכנית הריאליטי האח הגדול, רכש דירה במגדלי ב.ס.ר בפארק צמרת. מי שעוד רכשה דירה באותו פרויקט, על פי פרסומים, היא אורנה דץ. הראל סקעת, בוגר תכנית ריאליטי אחרת, רכש דירת שלושה חדרים בפרויקט מגדלי הצעירים בתל אביב. בשכנות אליו תגור כנראה השחקנית לירז צ'רכי.

מגורים ליד בכירים מהקהילה העסקית הם אולי סמל סטטוס, אבל מגורים ליד זמרים ושחקנים הם לרוב לא יותר מהתחככות באבק כוכבים. ובכל זאת, עוד סלב לרשימת הרוכשים, מעניק לפרויקט עוד חשיפה, עוד כותרות, עוד פופולאריות. אבל האם זה מה שיגרום לנו לרכוש דירה באותו הבניין? מתברר שלא ממש.

מסקר חדש של מכון מותגים מתברר שישראלים רבים לא ממש מתרגשים מהמחשבה על מגורים בשכנות לסלבריטאים. על פי הסקר שנערך בקרב 500 נשאלים בוגרים כרבע מהנשאלים (24.9%) שהידיעה על כך שבאותו בניין מתגורר ידוען דווקא מפחיתה את הרצון שלהם לרכוש דירה בפרויקט.

לעומתם כ-10% בלבד ציינו שיגלו עניין גדול יותר ברכישת דירה בה מתגוררת אישיות מוכרת. אבל את מרבית הנשאלים (65%) פשוט לא מעניין אם במעלית או בלובי הם יפגשו את מי שהם ראו מוקדם יותר על מסך הטלוויזיה.