אם יוצא לכם במקרה להסתובב באשדוד, נתניה, אילת או תל אביב, בוודאי תשמעו הרבה פחות עברית והרבה יותר צרפתית. באשדוד למשל, מתכנס "פרלמנט" בו יושבים גדעון הישראלי הוותיק ויצחק, עולה חדש מצרפת, שדנים ביניהם על תופעת רכישת הדירות על ידי הצרפתים.

"הבן שלי לא יכול לקנות דירה בגללכם", מאשים גדעון, ויצחק עונה לו בחוסר סבלנות שמאשימים את הצרפתים בהכל: עליית המחירים ועליית האירו.

לא רחוק משם בודקת ראקל, עולה חדשה מליון, את הדירה החדשה שלה. את צרפת עזבה המשפחה בגלל אנטישמיות. "היה צריך להשגיח על הילדים בשבע עיניים ולשלוח אותם רק לבתי ספר יהודים", היא אומרת.

כבר לפני שש שנים החל גל העלייה הגדול מצרפת. זה הפסיק בגלל המשבר הכלכלי ועכשיו זה חוזר: הצרפתים באים לישראל והפעם בשביל לקנות דירות. באשדוד למשל, יוצא עיתון בצרפתית שכל הפרסומות בו הן לנדל"ן. בתל אביב מוקם פרויקט על הטיילת, בו קנו הצרפתים דירות. חלקם אפילו קנו קומה שלמה.

מהנתונים עולה שיותר ממחצית הדירות החדשות שנרכשו בערי חוף בישראל, נרכשו על ידי יהודים מצרפת. מחירי הדירות עלו, אך לא בטוח שבגללם. מה שבטוח, במקרה הזה, יש כאלה שפשוט יותר קל להם להאשים את הצרפתים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק