מעצר זוג הישראלים בטורקיה הכה גלים בישראל, אך נראה שלא כולם נרתעו ממש מהידיעה. כמה נוסעים שהמריאו היום (שבת) לטורקיה ושוחחו עם N12 אמרו כי למרות החשש הם מתכוונים להמשיך לטייל. "אנחנו לא נצא הרבה החוצה, ולא נצלם", אמר ניר שטס לנפוש במדינה. במקביל, עורך דינה הישראלי של המשפחה, ניר יסלוביץ', נחת באיסטנבול. הוא לומד מקרוב את פרטי המקרה עם הסנגור המקומי שייצג את בני הזוג.

יסלוביץ' יעבור עם הסנגור על הפרוטוקול ויתכנן את האסטרטגיה המשפטית שלו כאשר המטרה העיקרית היא לשחרר מהכלא את בני הזוג, אם בערבות ואם בגירוש. אם וכאשר יוגש נגדם כתב אישום בגין ריגול - יסלוביץ' מתכוון שהעניין יתנהל מחוץ לכלא.

ניר ישראלי שטס לטורקיה (צילום: n12)
ניר מאילת, טס היום לטורקיה | צילום: n12
ישראלים שטסים לטורקיה (צילום: n12)
הזוג משפרעם שטס לטורקיה | צילום: n12

משרד החוץ נכנס לתמונה והם מנסים למצוא פתרון יצירתי כדי לשחרר אותם. כך או כך, לכולם ברור שמדובר בעניין פוליטי. בינתיים, יוסי צרפתי, מדריך תיירים ישראלי שחי במדינה מעיד שכמות הביקוש לטיולים בטורקיה ירד בחצי לפחות, וכך גם אנשי מקצוע נוספים בתחו - שמעידים על ירידה חדה בביקוש לטיסות לטורקיה.

למרות הירידה בביקוש, כמה ישראלים החליטו לצאת לטייל בכל זאת במדינה. "האמת שלא ציפינו לזה", מספר ניר מאילת שטס היום לטורקיה. "לפני שקנינו את הכרטיסים לא היה כלום. אנחנו נצלם פחות ויותר נהנה מהאוכל. זה לא גרם לי לחשוש, אני אנסה לא להתבלט. כולם אמרו לי להיזהר אבל זו לא פעם ראשונה שלנו שם, בסך הכול הם (הטורקים) בסדר גמור. אנחנו באנו לחופשה ליהנות וזה הכול".

יוסי צרפתי מדריך טיולים שחי בטורקיה (צילום: n12)
יוסי צרפתי, מדריך טיולים שחי בטורקיה | צילום: n12

גם זוג משפרעם לא נרתע ועלה על הטיסה: "אנחנו זוג צעיר שנוסעים לאיסטנבול. זה טיול ראשון. ממה שהבנתי תפסו שני ישראלים, אנחנו קצת מפחדים כי מאיפה אדע שאסור לי להתקרב לכל מני מקומות? זה די מפחיד. אני צריכה לחשוב פעמיים אם לנסוע למקום כזה או אחר. צריכה להיות זהירה".

עו"ד של בני הזוג, ניר יסלוביץ נחת באיסטנבול (צילום: n12)
עו"ד של בני הזוג, ניר יסלוביץ נחת באיסטנבול | צילום: n12

אתמול דווח שזוג הישראלים נטלי ומורדי וקנין שנעצרו בטורקיה יואשמו בריגול. שירז, בתה של נטלי, התקתשה לעכל את הבשורה על הארכת המעצר בריאיון אתמול: "אני רוצה לדבר עם אמא שלי ולהגיד לה שתהיה חזקה. זה מגוחך, אמא שלי היא האדם הכי נורמטיבי בעולם". במשרד החוץ ביקשו ביקור דחוף אצל העצורים: "לא עובדים עבור אף סוכנות ישראלית".