במחיר התחלתי של 299 דולרים: גאלף איייר, חברת התעופה הלאומית של בחריין, הודיעה היום (ראשון) על פתיחת מכירת הכרטיסים לטיסות ישירות לישראל וממנה. הטיסה הראשונה תמריא ב-3 יוני ונתחת בישראל בסיבות השעה 11:50. הטיסה תופעלנה במטוס Airbus A320neo עם שתי מחלקות שירות: עסקים ותיירים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במחלקת העסקים במטוס ישנם 16 מושבים ובמחלקת תיירים 120 מושבים. הטיסות לבחריין מוצעות במחיר השקה מיוחד של 299 דולרים במחלקת תיירים ו-1,299 לכרטיס במחלקת העסקים. בעקבות פגישות שנערכו בחודשים האחרונים בין גאלף אייר ובכירים בענף התעופה בישראל, הביעו שני הצדדים את ביטחונם בביקוש הגובר בשתי המדינות לטיסות ישירות בין בחריין לישראל, בנוסף להיצע הרחב של יעדים ברחבי אסיה אליהם יוכלו הנוסעים הישראלים להגיעו באמצעות חיבור מהיר ונוח בבחריין.

חברת התעופה של בחריין מציעה טיסות קשר נוחות דרך המדינה למבחר יעדים באסיה: לבנקוק – החל מ-659 דולר, לקולומבו (סרי לנקה) – החל מ-549 דולר, למנילה – החל מ-859 דולר ולמלדיביים – החך מ-769 דולרים.

גאלף אייר, חברת התעופה הלאומית של בחריין החלה את פעילותה ב-1950, והייתה אחת מחברות התעופה הראשונות במזה"ת. כיום גאלף אייר היא חברת תעופה בינלאומית מבוססת המפעילה טיסות ל-49 יעדים ב-27 מדינות. החברה מפעילה טיסות איזוריות ברחבי המפרץ הפרסי, תת היבשת ההודית ואירופה מבסיסה בבחריין. בנוסף לכך, גאלף אייר משמשת מאז 2004 כנותנת החסות למרוצי פרומולה 1 וגראנד פרי המתקיימים בבחריין, כמו גם לסלון האווירי של בחריין המתקיים מאז 2010.

גאלף אייר מיוצגת בישראל על ידי טל תעופה. טקס החתימה בין החברות נערך בהישתתפות המנכ"ל בפועל של גאלף אייר, וואליד עבדול-חאמיד אל-אלאווי, וסמנכ"ל המסחר וינסנט קוסט. מצידה של טל תעופה נכחו גדעון טהלר, נשיא ומנכ"ל החברה, ומר ניסים סגיס, סמנכ"ל המסחר.

בתוך כך, חברת התעופה הלאומית של איחוד האמירויות, נחתה לראשונה בישראל ופתחה היום באופן רשמי את הקו בין אבו-דאבי לתל אביב, שיכלול 3 טיסות שבועיות באפריל ויתרחב לטיסה יומית החל מ-1 במאי. כרטיסי טיסה ניתן כבר לרכוש באתר וויזאייר ובאפליקציית Wizz, החל מ-89 שקלים בלבד.

קייס וואן שייק, מנכ"ל וויזאייר אבו דאבי, אמר בטקס השקת הקו בנתב"ג: "אנו נרגשים לקראת הנחיתה הראשונה שלנו בתל אביב. החיבור בין המדינות הינו אירוע היסטורי, שיוצר אפשרויות חדשות למטיילים לטוס במחירים אטרקטיביים, והזדמנויות חדשות לתעשיות התיירות של אבו דאבי וישראל".

גם אמריקן איירליינס הודיעה היום כי היא מחדשת את הטיסות לישראל, ומשיקה טיסה יומית בקו תל-אביב-ניו יורק. הטיסה הראשונה תצא ב-6 למאי במטוסי בואינג 777-200, ובאמצעות שיתוף פעולה של אמריקן איירלנס ו-JET BLUE תתאפשר גישה נוחה מצפון מזרח ארה"ב לשאר חלקי ארה"ב.

לרגל ההשקה הציגה אמריקן איירלינס את אפליקציית VeriFly, המאפשר לנוסעים להתעדכן בדרישות הכניסה ליעד שלהם ולהציג אישורי חיסון ובדיקת קורונה. יאן פולמן-לביא, מנהל המכירות הארצי של אמריקן איירליינס בישראל, ציין כי "השקת הקו היומי החדש הינו הצעד הראשון ממהלך נרחב של פתיחת יעדים נוספים לטיסה ישירה מתל אביב".

השתתפו בהכנת הידיעה אורן דורי ומעיין פרתי.