חברת השיט "רויאל קריביאן" הודיעה הבוקר (ראשון) על ביטול קו חדש, שתוכנן לצאת מישראל ליוון ולקפריסין בחודש הבא, בצל "חששות ביטחוניים אזוריים". ההפלגות היו צפויות להיות הראשונות של הספינה החדשה והמבטיחה - "האודיסיאה של הים", וסימלו את סוף עידן הקורונה בשלוש המדינות שנפתחו למטיילים מחוסנים.

"בגלל התסיסה בישראל ובאזור, 'אודיסיאה' לא הצליחה להשלים את ההכנות הנדרשות", כך מסרה החברה תוך התייחסות לסכסוך בעזה ולמתיחות באזור. החברה הודיעה כי הספינה תעביר את "עונת ההשקה" שלה בפלורידה, ארה"ב והוסיפה כי "נותרה תקווה לחזור לפעול ביעד פופולרי זה (ישראל) בעתיד".

בתחילת מרץ הודיעה החברה כי תשיק בחודש מאי, ולאורך עונת הקיץ והחגים, מסלולי שיט היוצאים מישראל של 3 עד 7 לילות, שיחלו לשוט ב-2.6. המסלולים היו אמורים לצאת מנמל חיפה לאיים האייקוניים שביוון ובקפריסין, ובהם רודוס, סנטוריני, מיקונוס, חאניה, אתונה ולימסול, בספינת הפאר החדשה. השיט היה יכול להיות הראשון בעולם למחוסנים בלבד.

חברת סנורמה שימשה כנציגת המכירות הבלעדית בישראל של מסלולי השייט מחיפה לאיים ומכירת הכרטיסים נפתחה כבר ב-9 במרץ. עקב ביטול ההפלגה, רויאל קאריביאן וקשרי תעופה מציעות למטיילים שהזמינו מספר אופציות: החזר כספי מלא, זיכוי להפלגות עתידיות פלוס הטבות, ואף אפשרות להזמנה חדשה שתעניק למזמינים 400 דולר לבזבוזים. ניתן ליצור קשר עם החברה בוואטסאפ ב-03-9748058 או בכתובת המייל: kishrey.service@aviation-links.co.il