בקרוב ייצאו כל הילדים לחופש הגדול - תקופה בה בתי אב רבים יוציאו כספים רבים על בילויים וקייטנות. אך לקראת סוף החופש, תצוץ עלות נוספת על ההורים בדמות רכישת הציוד לבית הספר. כדי להקל על ההורים, קמה קבוצת רכישה חדשה שמטרתה להוזיל את עלויות המוצרים עבור כלי הכתיבה, המחברות והספרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוזי ריעני היה זה שהחליט להרים את הכפפה היקרה הזאת ולנסות לאחד בין ההורים במטרה להוזיל את העלויות. "זה התחיל מהסיפור האישי שלי", מעיד ריעני. "לפני כשלושה שבועות ישבתי בבית וחשבתי איך אני יכול להוזיל את העלויות. פתחתי כבוצת רכישה בפייסבוק וחשבתי שאוכל להשיג לא יותר מ-200 או 300 איש ולפנות לחנויות ועל ידי כך להוזיל עלויות. בינתיים זה צבר תאוצה, העליתי פוסט לפייסבוק ואמרתי שאני מתחנן להקים יריד בבית הספר של הבן שלי בקצנלסון בגבעתיים. פתאום כל ההורים חברו יחד".

כדי להצטרף לקבוצת הרכישה, כל שעל ההורים לעשות הוא להצטרף לקבוצת הפייסבוק ושם יפורסמו האתרים בהם יתקיימו ירידים עם המחירים הזולים. לפי ריעני, העלויות צפויות להיות נמוכות בהרבה מהרגיל. הוא טוען כי אם בתחילת העונה ילקוט לבית הספר צפוי לעלות כ-200 שקלים ובסופה, כ-180, המחיר שיוצא להורים יעמוד על כ-160 שקלים בלבד לפי דבריו.

"אני פונה להורים בכל הארץ לחבור אלי דרך הפייסבוק", אומר ריעני. "להצטרף לקבוצת הרכישה שאני הקמתי ובייחד ליצור כוח קנייה וככה להוזיל את העלויות". מתברר כי קבוצות רכישה לא טובות רק עבור נדל"ן וכוחו של הצרכן עשוי להתבטא גם בדברים הקטנים.