שנה וחצי אחרי שהצרכן הישראלי גילה שהחשבונית החודשית יכולה להצטמק ובגדול, התחרות בין המפעילות הסלולאריות מובילה שוב לירידה חדה במחירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התעריפים שמציעה החל מהשבוע המפעילה הווירטואלית יופון - תעריפים שמקנים לה באופן זמני לפחות את התואר החברה הזולה ביותר. עבור חבילה ללא הגבלה, כולל חבילת גלישה של שלושה ג'יגה בייט, יגבו בחברה 58 שקלים בחודש למשך שנה. אם תסתפקו בחבילת גלישה קטנה יותר - של ג'יגה - המחיר יצנח ל-48 שקלים.

כמה זה עולה לנו?
כמה זה עולה לנו? | צילום:

אבל יופון ממש לא לבד - לאחרונה מפעילות נוספות חתכו את מחירי החבילות בצורה חדה. כך בגולן טלקום וברמי לוי מציעים חבילה ללא הגבלה במחיר שגבוה בשקל או שניים בלבד מההצעה הזולה ביותר. במדרגת המחירים הבאה נמצאות הום סלולר- שם המחיר קופץ לאחר שלושה חודשים, ולא שנה, וגם הוט מובייל- שם המחיר ישאר זהה גם בשנה השנייה. החברות הגדולות - פלאפון, סלקום ואורנג' - עדיין נחשבות יקרות יותר, עם הפרשים שיכולים להגיע לעשרות שקלים בחשבונית החודשית.

ומה קורה כשהחבילה מסתיימת? בדקנו את התעריפים שדורשות החברות בשנה השנייה והדירוג משתנה. בהוט מובייל מצאנו את התעריף הנמוך ביותר, ברמי לוי תשלמו כעשרים שקלים יותר לחודש, וההפרש גדול יותר במקרה של יופון, גולן טלקום והום סלולר. בחברות הגדולות, לעומת זאת, תשלמו יותר ממאה שקלים בחודש על חבילה זהה.

איך תוכלו לחסוך
איך תוכלו לחסוך | צילום: