מאז נכנסו חברות הלואו קוסט לחיינו, ראינו את עולם התעופה משתנה לנגד עינינו: המחירים צנחו, היו ימים שבהם טסנו גם ב-5 אירו לכיוון, הכל מתומחר בנפרד, מסך אישי וארוחות זה כבר לא הכרח וניתן להגיע כמעט לכל מקום בעולם בטיסה ישירה.

כעת נראה שחל מהפך נוסף: חופשי חודשי. מי שמובילה את המהפך הזה כרגע היא חברת וויז אייר ההונגרית, שפועלת גם מהארץ, והשיקה את השירות שנקרא - WIZZ MultiPass. בחברה מפעילים את השירות במספר מדינות מצומצם כרגע, כשהמטרה היא שהוא יתרחב לכל יעדי החברה בעתיד.

> 24 יעדים מומלצים ל-2024

איך זה בדיוק עובד? נתחיל מזה שזה לא ממש "חופשי חודשי" אלא יותר "מחיר קבוע לכל יעד בכל השנה". ניקח את בריטניה לדוגמה. כל נוסע משלם במשך 12 חודשים סכום של 119.99 ליש"ט (כ-152 דולרים), ובתמורה הוא מקבל טיסה אחת בכל חודש, לכל יעד של החברה מהמדינה. תנאי נוסף הוא שאת הטיסה חייבים להזמין עד חמישה ימים לפני ההמראה. אגב, ניתן לעשות גם מנוי של כיוון אחד בחודש במחיר של 59.99 ליש"ט.

וויז אייר (צילום: TheHighestQualityImages, shutterstock)
האם בקרוב גם מהארץ נוכל להגיע לכל יעד במחיר חודשי קבוע? | צילום: TheHighestQualityImages, shutterstock

השורה התחתונה היא שבכל חודש ניתן לטוס ליעד אחד ממדינת המוצא (בריטניה במקרה הזה), איזה שרוצים, במחיר של 150 דולרים הלוך-חזור. כך, אם אתם מתכננים לטוס ליעדים רחוקים, לטוס בעונת הקיץ שבה המחירים גבוהים יותר או לטוס בכל חודש בחודשו, זו שיטה די משתלמת. אם אתם לא באמת יכולים לטוס בכל חודש ליעד כלשהו, או טסים רק ליעדים קרובים וזולים לא בטוח שמדובר בהצעה משתלמת במיוחד. צריך לזכור גם שמדובר במחירי הבסיס, ללא מזוודות.

יחד עם זאת, המחיר לשירות במלטה למשל עומד על 70 אירו בלבד, כך שהמחיר החודשי כבר יותר משתלם. עכשיו רק נישאר לקוות שהשירות יגיע לארץ ולחכות לראות כמה הוא יעלה בכל חודש. כרגע בטיסות העתידיות של וויז אייר מהארץ ניתן למצוא טיסות ליעדים כמו לונדון, אבו דאבי, רומא, מילאנו, וינה, בודפשט סופיה ועוד.

דובר חברת וויז אייר אמר: "WIZZ MultiPass יכול לעזור לנוסעים לחסוך עד 40 אחוזים בכרטיסים, כולל בין יעדי הקיץ הפופולריים ביותר. זוהי הזדמנות נפלאה לקראת עונת השיא בקיץ, במיוחד עבור נוסעים שצריכים לנסוע באופן תדיר, מבריטניה לכל נתיב בינלאומי שקיים".