פרסום ראשון: מכירת הבדיקות הביתיות ברשתות השיווק תידחה. גורמים ברשתות השיווק סיפרו היום (רביעי) ל-N12 כי המדינה החליטה להלאים את מלאי בדיקות האנטיגן שהגיע לישראל והיה אמור לעבור אליהן למכירה בסופרים. המשמעות היא שהבדיקות ימשיכו להימכר כמעט רק ברשתות הפארם, במחירים גבוהים, גם בשבוע הבא.

במהלך השבוע האחרון הודיעו כבר מספר רשתות שיווק גדולות שיתחילו למכור בדיקות ביתיות במחירים זולים משמעותית ביום ראשון הקרוב, זאת לאחר שהממשלה אישרה להרחיב את מכירת הבדיקות מעבר לחנויות הפארם. כעת מתברר שיש שינוי בתוכניות והמכירה ברשתות שיווק רבות תידחה.

גורמים בכירים ברשתות השונות סיפרו ל-N12 שהמדינה הלאימה את מלאי הבדיקות שהגיע לארץ ושעוד צפוי להגיע, ושהיה אמור להימכר בסופרים. לפיכך הרשתות מתמודדות עם מחסור בבדיקות למכירה: חלקן ימכרו מעט בדיקות במחירים גבוהים מהמתוכנן, ולחלקן לא הגיעה אספקה כלל והן לא יוכלו למכור בדיקות. פתיחת התחרות הייתה אמורה למתן את המחסור שקיים ברשתות הפארם, והמחסור בבדיקות ככל הנראה יתגלגל לצרכנים, שימשיכו לשלם מחירים גבוהים על כל בדיקה. 

תגובת משרד הבריאות: "משל"ט הקורונה במשרד הבריאות אחראי על רכש ערכות האנטיגן מטעם המדינה, המיועדות בין היתר לבתי הספר, למוסדות מגן אבות ולכל שימוש אחר עליו תחליט הממשלה. חברות אשר זכו במכרז לביצוע בדיקות אנטיגן מפוקחת רוכשות בעצמן את ערכות הבדיקה, ולא באמצעות משרד הבריאות.

"משלוח ערכות האנטיגן אשר הוזמן על ידי משל"ט הקורונה, צפוי להגיע מחו"ל החל מיום ראשון הקרוב, ואינו קשור למלאי המיועד לרשתות השיווק והפארם או לשימושים פרטיים אחרים. במכרז של משל"ט הקורונה במשרד הבריאות לאספקת בדיקות אנטיגן, זכו שלושה ספקים מתוך כ-28 ספקים מורשים בישראל. הספקים הזוכים הודיעו למשרד הבריאות כי המלאי הרלוונטי למכרז יובא מחו"ל ולא יפגע כלל במלאי המיועד לרשתות השיווק והפארם".