טבליות למדיח, נוזל להברקת כלים ופודינג וניל הם רק חלק מהמוצרים שניתן למצוא במחירים מאוד אטרקטיביים בחנות בשם שימורי איכות שבחולון - שכבר מושכת אליה לקוחות רבים מרחבי הארץ. מדובר במעין מחסן המוכר מוצרים בכמויות גדולת, בסיטונאות - והמחירים הרבה יותר נמוכים מרשתות השיווק המוכרות. אבל לא רק, למקום מגיעים גם הרבה לקוחות פרטיים שקונים מוצרים עבורם הביתה.

חשוב לציין, בדרך כלל חלה בחנות הגבלת קנייה, ולא מאפשרים לקנות פחות מארבע או שש יחידות מכל מוצר, או לחלופין הלקוח מוכרח לקנות מארז שלם של מוצרים. לקוחות שקונים בחנות סיפרו שהם רוכשים כמות גדולה של סחורה ומאחסנים בביתם, חלקם מגיעים ומבצעים רכישה קבוצתית עם חברים או בני משפחה. כך שבסופו של דבר הם חוסכים לא מעט בסל הקניות הכולל. 

פערי המחירים בהשוואה לרשתות השיווק הם משמעותיים. לדוגמה, קמח סוגת רב תכליתי עולה בשימורי איכות בחולון 4.20 שקלים, לעומת רשתות השיווק, שם הוא עולה 7.90 שקלים - הפער: 88%. טחינה הר ברכה 500 ג' עולה בשימורי איכות חולון 11.20 שקלים, לעומת רשתות השיווק שם המחיר עומד על כ-19.90 שקל בממוצע - הפער: 78% הבדל במחיר.

בחנות ניתן למצוא גם מוצרי ניקיון וכביסה, כמו למשל סבון של המותג פינוק: בשימורי איכות חולון המחיר הוא 8.80 שקל, לעומת הרשתות השונות שם המחיר כ-11 שקל - פער של 25%. בנוסף, ג'ל כביסה קולון 4 ליטר שעולה בשימורי איכות חולון 26.50 שקל, לעומת רשתות השיווק הגדולות, שם המוצר עולה במבצע 35 שקל, הפער הוא 32%.

המחירים - עם מע"מ או בלי?

הבעלים סיפר שגם לקוחות פרטיים וגם בעלי עסקים מגיעים לקנות בחנות. הוא טען כי המחיר שמוצג על המדף זהו גם המחיר בקופה, ללא דרישה להוסיף מע"מ. מנגד, לקוחות במקום סיפרו כי המחיר שמוצג על המדף הוא לא המחיר הסופי ולא כולל מע"מ - וזאת כדי שבעלי עסקים שמגיעים לרכוש שם יוכלו להזדכות על המע"מ. בכל מקרה, גם אחרי הוספת המע"מ, רובם המוחלט של המוצרים זולים בהרבה מהמחירים שתמצאו ברשתות השיווק.

בסיום הביקור שם ביצענו רכישה ובקבלה שילמנו את המחיר שצויין על המדף כפי שהבעלים הסביר לנו קודם לכן. כך למשל, כפפות לטקס שחורות – בקופה שילמנו 8.5 שקלים ללא מע"מ, וכשהוסיפו את המע"מ המחיר היה 10 שקלים כמו המחיר על המדף. גם בשרוול הכוסות שילמנו בעסקה הסופית את המחיר שצויין על המדף.

לסיכום, אם אתם מחליטים להגיע לקנות תשימו לב למחירים, תשאלו מהו המחיר הסופי שתשלמו בקופה – האם הוא כולל מע"מ או לא. גם כשמוסיפים את המע"מ למוצרים – עדיין סך הקנייה משתלמת מאוד, רק קחו בחשבון שיש הגבלה על מספר היחידות שקונים. בימים של יוקר מחיה, הכוח בידיים של הצרכנים. אם נבחר לקנות ביוזמות השונות ובעסקים שמוכרים במחירים נמוכים, אולי נצליח להביא לירידת מחירים.