התפריט ישתנה? בית קפה בבסיס הקריה (צילום: חדשות 2)
התפריט ישתנה? בית קפה בבסיס הקריה | צילום: חדשות 2

האם בקרוב החיילים יוכלו לרכוש קפה בבסיסים בזול יותר? לאחר שרשת קופיקס עוררה סערה כשהחלה להציע קפה ועוד מגוון מאפים וכריכים בחמישה שקלים בלבד, וסחפה אחריה גם הוזלה ברשת בתי הקפה ארומה, ייתכן שבקרוב הקפה בבסיסי צה"ל יוזל גם הוא - כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משרד הביטחון והאגודה למען החייל בוחנים מחדש את מחירי הקפה בבסיסים, כדי לאפשר הוזלה משמעותית. כך למשל, מחיר של קפה הפוך קטן בבסיס הקריה עולה 8 שקלים, קפה רגיל 9 שקלים וקפה גדול 10 שקלים, בעוד המחירים אמורים להיות הזולים והכדאיים ביותר עבור חיילים.

"זה לא הגיוני שאנחנו נשלם יותר ממה שמשלמים בחוץ, כי פה זה אמור להיות הכי זול", אמר חייל המשרת בבסיס הקריה. "הם לא יכולים לעשות עלינו קופה". יש לציין כי המחירים בבסיסים נחשבים נמוכים יחסית יותר מברשתות הקפה, אך בשל הוזלה משמעותית מאז פתיחת סניף קופיקס, הדבר נבחן מחדש.

"מחירי הקפה בבסיסים זולים ביחס למחירי השוק"

אם תרצו, אספרסו קצר או ארוך יעלו לכם היום בבסיס הקריה למשל 6 שקלים, שוקולטה 9 שקלים, כריך בריאות 18 שקלים, כריך ג'בטה 17 שקלים ומאפה בוקר 6 שקלים. עם זאת, יש גם מבצעים: קפה קטן ומאפה ב-12 שקלים, ג'בטה וקפה רגיל ב-23 שקלים וכריך בריאות וקפה קטן ב-23 שקלים.

ממשרד הביטחון נמסר כי "המשרד באמצעות מנהל הרכש מקיים פיקוח הדוק על המוצרים הנמכרים בקנטינות ביחידות צה"ל השונות, לרבות מחירי הקפה, זאת כדי להבטיח שחיילי צה"ל יקבלו את השירות הטוב ביותר במחיר הזול ביותר. בכל הסקרים שערך משרד הביטחון בשנים האחרונות נמצא כי מחירי הקפה בבסיסים זולים באופן ניכר ביחס למחירי השוק וכם שהשירות מהיר ואיכותי. בימים אלה משרד הביטחון בוחן מחדש את מחירי הקפה בבסיסים ביחד עם האגודה למען החייל האמונה על חוזה ההתקשרות עם הרשתות והקנטינות הפועלות בצה"ל".