יותר משבועיים חלפו מאז הסתיימו החגים ואזרחי ישראל כבר עמוק בתוך החזרה לשגרה, ובכל זאת נראה שיש ענף אחד שלא מצליח לחזור לעצמו: גם בסוף השבוע הזה נרשם מחסור בחלב ברשתות השיווק וצרכנים סיפרו על מדפים ריקים בחלקם ובמקומות מסוימים אפילו על מגבלת קנייה שמטילה הרשת.

"מתוך 100% סחורה שאנחנו מזמינים אנחנו מקבלים בין 50%-60%, וזה אומר אלפי קרטוני חלב חסרים", אמר ל-N12 סמנכ"ל סחר באחת הרשתות הגדולות בארץ. לטענתו, במקביל למחסור לקוחות רבים מגיעים לחנויות ובשל החשש ממחסור קונים בכמויות גדולות מהרגיל.

מנכ"ל של רשת גדולה אחרת סיפר גם הוא ל-N12 שגם הוא קיבל רק 60% מהסחורה שהזמין, ולדעתו מדובר ב"סוג של כוונת זדון". "חברות המזון הגדולות לא מספקות חלב כי הן לא מרוויחות הרבה כסף על זה, כי זה מוצר בפיקוח, שאר המוצרים שמרוויחים עליהם הרבה כסף מעדנים וגבינות מלוחות, עם זה אין בעיה", הסביר. "כמו שאז היה מחסור בחמאה והתרגלנו אליו, זה מה שהם מנסים לעשות עכשיו, שאנשים ישלמו יותר כסף".

בכל רשתות השיווק עמם שוחחנו התחילו לאבד תקווה. לטענתם הספקים (תנובה, טרה ושטראוס) הבטיחו שהמחסור ייפתר בשבע שאחרי החג אך הוא לא נגמר. "אנחנו כל יום רבים ברמת צרחות וצעקות על הספקים של החלב, וזה לא עוזר, לא מתייחסים בכלל לבקשה של ההזמנה", סיפר המנכ"ל. בנוסף, אם בעבר היה צפי מסוים לפתרון, היום כבר לא ברור מתי הוא יגיע. הדד ליין שהספקים הציבו היה יום חמישי, אך גם הוא הגיע וחלף והמחסור בחלב נותר. 

בחברות שמספקות את החלב מספרים שאחרי החגים חזרו לתפוקה של 24/7 והם עובדים קשה כדי לספק את הביקוש. לטענתם, בגלל שהביקוש מאוד גדול עדין יש מחסור, אך הם מאמינים שבתוך שבוע הוא ייפתר.