פירות וירקות הם חלק בלתי נפרד מהמטבח הישראלי ומקבלים מקום של ממש בעגלת הקניות. בשנה האחרונה המחירים לא הפסיקו לעלות, גם של הפירות והירקות. ב"תוכנית חיסכון" ערכו השוואה בין השווקים השונים בישראל ובדקו מה הפער במחירים ביניהם. 

קילו לימונים

המחיר הגבוה ביותר לקילוגרם לימונים היה בשוק הכרמל בת"א - שם הוא עומד על 12 שקלים, לעומת זאת בשוק התקווה המחיר הוא 8 שקלים וכך גם בשוק בפתח תקווה. בשוק מחנה יהודה בירושלים המחיר לקילוגרם לימונים הוא 6 שקלים ובשוק רמלה המחיר הזול ביותר - בין 4-ל-5 שקלים. הפער בין המחיר הנמוך ביותר לגבוה ביותר מגיע ל-200%.  

מחיר מנגו מאיה (בגודל בינוני)

בשנה שעברה המחיר בשוק הכרמל בת"א עמד על 14 שקלים, היום הוא כבר עלה ל-18 שקלים. בשוק פתח תקווה המחיר נע בין 14.8 שקלים ל-16.8 שקלים, בשוק התקווה בת"א המחיר כבר נמוך יותר - 12.9 למנגו מאיה בינוני. בשוק מחנה יהודה 12.8 שקלים ובשוק רמלה, המחיר הנמוך ביותר - 8.9 שקלים. במחירי המנגו - הפער בין הזול ליקר הגיע ל-102%.  

עגבניות שרי

בכל השווקים המחיר הממוצע לקילו עגבניות שרי נע בין 15 שקלים ל-18 שקלים. מי שיוצא דופן הוא שוק רמלה, שגם שם המחיר זול יותר באופן משמעותי - וקילו עגבניות שרי נמכרות בו במחיר שנע בין 8 ל-10 שקלים.  

ליצ'י

קילוגרם ליצ'י עולה בשוק מחנה יהודה בירושלים 36 שקלים, בשוק הכרמל בת"א ניתן למצוא במחיר שנע בין 30 ל-36 שקלים, בשוק התקווה בת"א המחיר עומד על 30 שקלים, בשוק רמלה 26 שקלים ובשוק פתח תקווה - מחיר קילוגרם ליצ'י עומד על 25 שקלים. הפער בין הזול ביותר ליקר ביותר עומד על 44%.   

השווקים היום מציעים מגוון רחוב של פירות וירקות. כל שוק טוען שאצלו תמצאו את הסחורה הטובה ביותר - מה שגורם לפערים במחירים. וכשהמחירים שונים בין השווקים, כדאי ללכת ולבדוק את הסחורה בעצמכם - כך תוכלו לחסוך בסל הקניות שלכם.