לאחר 7 שנים שבהן מחירי הביצים נשמרו קבועים ואף חו שתי ירידות משמעותיות, היום (רביעי) החליטה ועדת המחירים המשותפת של משרדי האוצר והחקלאות כי נדרשת העלאה במחירי הביצים לצרכן בשיעור של 6.5%. התייקרות זו באה בהמשך לעליית מחירי הגרעינים בעולם והתייקרות של 17% במחירי התערובות המשמשת לגידול מטילות ביצים.

לפי תחשיב של הוועדה נמצא כי נדרשת העלאה במחירי הביצים שבפיקוח, כך שמחיר קופסה של 12 ביצים (בגודל L) יעלה ב-0.75 שקלים. תריסר ביצים בגודל זה, שהוא הגודל השכיח ביותר בשוק, ומהווה כ-50% מהביצים המשווקות, יעלה לאחר העדכון 12.05 שקלים, לעומת 11.30 שקלים כיום.

העדכון יכנס לתוקף לאחר פרסום ההמלצה הסופית של ועדת המחירים המשותפת וחתימת השרים על הצו. מהוועדה נמסר כי מאז עדכון המחירים האחרון של הביצים המפוקחות, חלה עלייה בעלויות הייצור: עלות ייצור הביצה למגדל התייקרה ב-9.9% בעקבות העלייה במחירי התערובות, שהושפעו מהעלייה במחירי הגרעינים בעולם.

בוועדה טוענים כי מעל ל-70% מעלות הביצים נובעת מעלות הגידול, ולכן ההשפעה הרבה על המחיר לצרכן. עוד נמסר כי עמלת המשווק התייקרה ב-1.8% לאריזה קמעונאית, וב-2.5% לאריזה מוסדית, והמרווח הקמעונאי עלה בממוצע ב-3.6%.