אמבטיה בחדר הרחצה זה פינוק, בין אם היא אמבטיית פרי-סטנדינג מפנקת שכיף לשבת בה בתוך חלל מעוצב ובין אם היא פריט שימושי לרחצה של ילדים קטנים או לשטיפת כל פריט בבית שלא נכנס לכיור. אבל אמבטיה בבית גם דורשת לא מעט תחזוקה כדי לשמור עליה נקייה מאבק, לכלוך מצטבר ושאריות סבון.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> בפחות מ-250 שקלים: הפכה ברגע מקרר סתמי לפריט אלגנטי

>> הטבליה שהכנסתם למדיח לא נמסה? זאת הסיבה

 

רבקה ג'ונס, כותבת קבועה באתר southernliving, זוכרת היטב את השעות הרבות שבילתה בבית של סבתה האהובה, שבו תמיד עמד בחלל ניחוח משולב של חומר ניקוי אורנים וקפה טרי. ג'ונס למדה ממנה  טיפים רבים לטיפוח הבית, ביניהם הסוד הפשוט שלה לשמירה קבועה על אמבטיה מבריקה ללא רבב, אותו היא חלקה עם הגולשים.

ניקוי אמבטיה (צילום: beeboys / Shutterstock)
צילום: beeboys / Shutterstock

הסוד של סבתא של ג'ונס היה שילוב גאוני של שימוש באביזר סודי ותהליך קבוע: על ברז האמבטיה היה תלויה תמיד מברשת אסלה – כמובן לא אותה אחת ששימשה לניקוי האסלה בחדר, והנוהל היה שמשתמשים בה בסיום כל רחצה באופן הבא:

  1. לאחר שמרוקנים את האמבטיה מזרימים לאורכה מעט מים חמים.
  2. משתמשים במברשת האסלה כדי לנקות את שטח האמבטיה משאריות סבון, שמפו וכו' שדבקו בו (המקל הארוך של המברשת מאפשר להגיע לכל פינה באמבטיה).
  3. שוטפים במים את כל האמבטיה וכשהיא מתנקזת משתמשים במברשת כדי לדחוף את כל חלקיקי הלכלוך במורד הניקוז.
  4. חוזרים על התהליך עוד פעם או פעמיים, עד שהאמבטיה נקייה לחלוטין.

עם שגרת הניקיון הפשוטה והיומיומית הזו, שהיא גם אקולוגית במיוחד, האמבטיה של סבתה של ג'ונס הייתה נקייה תמיד ומעולם לא נדרש "פרויקט" תקופתי כדי לנקות אותה. הנכדה שלה אימצה את השיטה, אבל הודתה שהיא נוהגת להוסיף גם קצת חומר ניקוי לתהליך.

תחזוקה יומיומית גם למקלחון

הטיפ הזה הזכיר לנו טיפ נוסף לשגרת ניקוי יומיומית זריזה בחדר הרחצה שחוסכת פרויקט קרצוף בהמשך: באחת מקבוצות הפייסבוק לטיפוח הבית סיפרה אחת הגולשות שבסוף כל מקלחת היא משתמשת במגב קטן כדי לגרוף את המים מדלתות הזכוכית. "אנחנו עושים את זה בבית 10 שנים והזכוכית כמו חדשה", היא כתבה. לדבריה, זו הדרך היחידה למנוע את הצטברות המשקעים. קסי סטיבנס, מנקה ובעלת עסק לשירותי ניקיון מאוסטרליה, ממליצה להחזיק במקלחת מכל עם סבון כלים שכולל ספוג ולהקפיד לנקות בעזרתו את המקלחון בסיום הרחצה. אחרי הסבון שוטפים את המקלחון במים.

מגב קטן (צילום: mbrphoto, SHUTTERSTOCK)
צילום: mbrphoto, SHUTTERSTOCK

וטיפ נוסף להברקת האמבטיה

זו שגרת הניקיון של קרולינה מקאולי, בלוגרית ואם לשניים מאוסטרליה: היא מספיגה מגבות בחומץ וכורכת אותן על הברזים של האמבטיה. אחר כך היא מפזרת בפתח הניקוז אבקת סודה לשתייה ושופכת עליה חומץ ובשלב הבא היא מפזרת באמבטיה כולה סודה לשתייה, מוסיפה סבון כלים ומשפשפת עם ספוג רך. לבסוף היא שוטפת את האמבטיה במים נקיים. גם פה מדובר בשיטה פשוטה וזולה, לא רעילה ולא מציקה לריאות.

@carolina.mccauley How to deep clean your bathtub #cleaningtips #cleaning101 #cleaninghacks #cleantok #nightin ♬ Sunday - HNNY