ממנהגי כיפור: הישראלים מסתערים על סרטי ה-DVD (תמונת AVI: חדשות)
ספריית וידאו | תמונת AVI: חדשות

רבים מאיתנו נוהגים ביום כיפור לצום, להתפלל, לבקש סליחות, להתהלך או לרכב על הכביש בלא חשש וגם... לצפות בסרטים בבית. גם השנה נראה שה"מנהג" הזה יתפוס חלק ניכר מסדר יומם של הישראלים ביום הכיפורים. בחנויות להשכרת סרטים מדווחים על עלייה ניכרת בהשכרות וגם על הסרטים שיש סיכוי שכבר לא תמצאו עכשיו על המדפים.

ברשת בלוקבאסטר מעריכים כי במהלך הימים הקרובים יגיעו לסניפי הרשת 110 אלף מבקרים אשר יבצעו למעלה מ-350 אלף השכרות. הסרטים הצפויים להיות המבוקשים ביותר הם הג'וב הבריטי, סקס והעיר הגדולה, איירון מן, מה שקורה בווגאס וארוס עליה.

על פי נתוני האתר DVDyashir כבר עכשיו אפשר לדווח על עלייה של כ-30% בהשכרות לקראת יום כיפור. באוזן השלישית מדווחים על השכרה של כ-35% עד 40% מהסרטים שבמלאי. לשם השוואה, ביום רגיל מושכרים כ-5% מכלל הסרטים. הסרטים המבוקשים ביותר בחנות ליום הצום הם בעיקר הסרטים החדשים ביותר, אבל גם סדרות הטלוויזיה שיצאו על DVD מעניינות את הישראלים.

ומי שבנה על הזמנת סרטים באמצעות השירותים של חברת הכבלים HOT וחברת הלוויין YES צפוי להתאכזב. כדי לשמור על אווירת יום כיפור מושבתים כל ערוצי הבית של החברות, כמו גם שירותי האינטראקטיב, ה-V.O.D וה-DVDBOX. רק חלק מהערוצים הזרים יהיו פתוחים לצפייה.