לחם (צילום: חדשות 2)
מחיר הלחם שוב מתייקר | צילום: חדשות 2

מגמת העלייה במחירי החיטה בעולם מגיעה גם למדפים בישראל: מחיר הלחם האחיד שבפיקוח צפוי להתייקר אחרי החגים ב-3.62%. יצויין כי ההעלאה האחרונה בגובה של 3.55% התבצעה בחודש שעבר בעקבות עליה חדה של מחירי החיטה בעולם שגרמו להעלאת מחירי הקמח, אשר מהווה מרכיב משמעותי במחיר הלחם.

חלק מההשפעה על מחירי הלחם נובעת מגל השריפות שפקד את רוסיה בחודש שעבר, שגרם להשמדת שדות חיטה רבים. במהלך חודש אוגוסט, ערכה המפקחת על המחירים במשרד התעשייה המסחר והתעסוקה (התמ"ת) צביה דורי תחשיב לגבי שינויי מחירי הלחם שהראה כי שיעור העלייה בחודש אוגוסט הגיע ל-3.62%. דורי מציינת כי בהתאם לכללי הפיקוח על מחירים, במידה ושיעור העלייה גבוה מ-3%, יש להעלות את המחיר.

למרות ההתייקרות בעולם, שר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר הנחה את המפקחת על המחירים במשרדו לדחות את עדכון המחירים לאחר החגים. "בישראל חיות משפחות נזקקות רבות, ויש להימנע ככל שניתן מליצור עומס כלכלי נוסף על משפחות אלו בתקופה זו של חגי ישראל", ציין השר בהנחייתו.

במהלך שנת 2009 מחיר הלחם שבפיקוח הוזל בשלוש פעמים שונות. יחד עם זאת בוצע עדכון מחירים אחד כלפי מעלה. המחירים לאחר ההעלאה הקרובה יגיעו לרמת המחירים שהיתה בשנת 2008. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק