מטוס נוסעים (צילום: רויטרס)
תגידי, כמה יעלה לי בעמידה? | צילום: רויטרס

חשבתם שלשבת עשר שעות בטיסה זה צפוף ולא נוח? חכו לרעיון המהפכני הבא.

חברת התעופה הבריטית "ריאן-אייר", הידועה במחיריה הנמוכים, עומדת לפתוח ביוזמה חדשה - טיסה בעמידה. על פי התכנון: הנוסעים יקבלו כיסאות בר ויהדקו את החגורות סביב המתניים.

מייקל אולירי, מנכ"ל חברת התעופה, כבר הודיע על תכניותיו ליצרנית המטוסים בואינג: הוא מבקש לבנות אזור מיוחד במטוס שיהיה מיועד לנוסעים בעמידה. עכשיו אולירי ממתין לאישור מרשויות התעופה לפני שהוא מזמין משלוח חדש של מטוסים.

מחיר הטיסות עשוי לרדת ב-20%

דובר מטעם חברת "ריאן-אייר" אמר לעיתון "דיילי טלגרף", כי "אם הם יאשרו את זה - אנחנו עושים את זה". אולירי אומר שהוא קיבל את הרעיון המהפכני מחברת תעופה סינית בשם 'ספרינג', המתכננת לערוך טיסות עמידה דומות.

על פי התכניות, יהיה ניתן לנצל עוד חמישים אחוזים משטח המטוס במידה והנוסעים יעמדו , ובעקבות השינוי - מחיר הטיסות עשוי לרדת בלא פחות מ-20 אחוז.

הלכתם לשירותים במטוס? תשלמו

זו לא הפעם הראשונה שהחברה הבריטית מפרסמת רעיונות מהפכניים כדי להוזיל את עלות כרטיס הטיסה לנוסעים: בעבר הם החליטו לדרוש שישה שקלים מכל נוסע שישתמש בשירותים.

הוא גם שקל בעבר לדרוש מס שומן מיוחד לנוסעים שמנים במיוחד - הרעיון הזה נגנז בינתיים. נראה מה יעלה בגורלו של הרעיון המהפכני החדש.