המסעדות של אייל שני כובשות את העולם ומהוות מקור גאווה גדול לישראלים רבים, אך אירוע שהתרחש אמש (שבת) במסעדה "הסלון" במיאמי הצליח לבלבל חלק מהם. לפי נוכחים במקום, הסועדים הניפו דגלי ישראל במסעדה ושרו "עם ישראל חי", אבל מי שפחות אהב את זה הוא מנהל המסעדה, שלטענתם ניגש אליהם, סגר להם את השולחן וביקש שיפסיקו עם הדגל. עוד הם סיפרו שהוזמנה למקום משטרה על מנת לברר את העניין, וכשהסועדים יצאו החוצה לדבר עם השוטרים, הם החרימו להם את הדגל.

מי ששיתף את התיעוד, גבר בשם שון לוין, צילם את החגיגות של קבוצת הישראלים רגע לפני שהתבקשו לעזוב את המקום. הקבוצה עמדה על השולחנות במסעדה, כפי שנהוג לעשות במסעדותיו של השף המפורסם, קראו "עם ישראל חי" והניפו את דגל ישראל. ברקע נשמעו קולות של כלי אוכל נשברים.

לאחר מכן לוין שיתף תיעוד נוסף שבו נראים שוטרים שהגיעו למקום וטען שאלה החרימו מהסועדים את הדגל, האשים בכך את השף אייל שני ,שנמצא בימים אלה בישראל, וטען כלפיו טענות קשות. תחילה כתב לוין: "אייל שני, אתה עם ישראל ועם החטופים או לא? אסור להכניס את דגל ישראל למסעדה" ותייג את שני ואת מסעדת "הסלון". 

לאחר מכן לוין צילם שיחה בין השוטרים שהגיעו למקום לבין אחד המנהלים במסעדה, שלטענתו גירש את החוגגים הישראלים. בסרטון המנהל נראה מסביר לשוטרים שהחגיגה של הישראלים יצאה משליטה והם החלו לצרוח, מה שגרם לו לגרש את החוגגים הישראלים ולקרוא למשטרה. במהלך הסרטון לוין הכחיש את הנאמר והאשים את אייל שני: "אייל שני ככה אתה עושה? אסור להניף את דגל ישראל פה?".

לוין המשיך לצלם את הסיטואציה והראה את החוגגים הישראלים ממשיכים להניף את הדגל וכתב: "אייל שני אנטי-ישראלי". לאחר מכן הוסיף וכתב: "תשתלט על המסעדה שלך, אתה בושה לחטופים ולקורבנות". עוד כתב לוין: "הסלון", תודה על כך שהתקשרתם למשטרה, אנחנו לא יכולים להניף דגל ישראל במסעדה ישראלית. אני מבטל את כרטיס האשראי שלי. תמצ** לי את העגבנייה". 

חשוב לציין ששני נמצא בימים אלה בישראל ולא היה במסעדה המדוברת במהלך התקרית. רק לאחרונה קיבל כוכב מישלן ראשון על מסעדת "שמונה" בניו יורק - כל זאת בזמן שהוא מגויס למאמץ המלחמתי ומגיע לשטחי כינוס ברחבי הארץ על מנת לספק ולהכין אוכל לחיילים שנמצאים בחזית. 

מטעמו של אייל שני נמסר: "כל המסעדות שלנו בעולם כולו, מאוסטרליה ועד ניו יורק, עומדות ישראליות גאות ונלחמות בתקופה הזאת. מעבר לזה, כל המסעדות גם עושות מאמצים מאוד גדולים לגיוס כספים ותרומות, ובעקבות זאת חשופות לביקורת וחרמות".