אין תמונה
השלטים חוזרים. נתיבי איילון, היום

מי שהתגעגע לבר רפאלי ולדודי בלסר, או לפחות לגירסה המוגדלת שלהם, יכול לנשום לרווחה: שלטי הפרסום הענקיים בנתיבי איילון חוזרים, ובגדול.

בשנת 2007 הורתה ועדת הכלכלה של הכנסת להסיר את השלטים, מטעמים של פגיעה סביבתית ובעיות בטיחותיות. לטענת בעלי השלטים, ארגוני הסביבה ניסו לעשות רעש על גבם יחד עם הארגונים לבטיחות בדרכים, שרצו גם הם ליהנות ממנת יחסי הציבור אותה קיבלו השלטים.

היום לפנות בוקר, שנתיים אחרי אישור ועדת הכלכלה בראשותו של ח"כ אופיר אקוניס, הוחזרו השלטים לאורך הכביש המהיר ובעלי חברות השלטים לא יכולים להיות מרוצים יותר. יורם מרציאנו, יוזם התקנות לטובת השלטים ניסה לדחוף לחזרתם, אך השינוי נתקע עקב הפגרה וחילופי הממשלה. בינתיים, כך נמסר מלשכתו של אקוניס, שונו התקנות על מנת שיאפשרו את הצבת השלטים.

המדינה שהמציאה את שלטי ההענק - הורידה אותם מהכביש

"זה היה עינוי דין", הגדיר את התהליך משה נור, מנכ"ל קבוצת "נור" שאחראית על השלטים."החוק התמסמס, ועבר את כל מסלול המכשולים שאפשר. מאז האישור בכנסת ערב הפגרה, התחיל הליך של בחירות, כך שהכל נתקע".

לדבריו של נור, עצם ההכרזה על הורדת השלטים הייתה מגוחכת כיוון שהראש היהודי הוא זה שהמציא את שלטי החוצות העצומים:"בישראל הומצא הרעיון של אופן ציפוי הקירות, אשר משתמשים בו בכל העולם", אמר נור. "במדינה היחידה שהמציאו את השיטה - הורידו את השלטים".

למי שתהה, שתי המפרסמות הראשונות שיהנו מהפרסום האימתני יהיו מחלבה מקומית ומותג בירה סקנדינבית. בינתיים, נהגי ישראל יוכלו ליהנות מדוגמניות על בגודל על טבעי. רק נקווה, כמובן, שהעיניים יישארו על הכביש - ולא על הדוגמנית.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק