מתבקשים להחזיר את צנצנות הסוכר הלבן (צילום: חדשות 2)
מתבקשים להחזיר את צנצנות הסוכר הלבן | צילום: חדשות 2

סערה בכוס תה ממותקת: חברת סוגת מורידה מהמדפים צנצנות פלסטיק של הסוכר הלבן במשקל 1 קילוגרם. החברה החליטה להוריד את הצנצנות לאחר שבחלקן התגלה ריח לוואי לא נעים. בחברה מדגישים כי לא מדובר בכל חבילות הסוכר, אלא רק חבילות שתאריך התפוגה האחרון שלהן הוא מה-26 ועד ה-30 ביולי 2010, חבילות הנושאות את הברקוד 7290003643387.

בסוגת אף מבקשים מהצרכנים שיש ברשותם צנצנות מסדרה זו ליצור קשר עם מוקד הצרכנים על מנת להחזיר את המוצר ולקבל אחר תמורתו. "כאחראים כלפי לקוחותינו החלטנו לאסוף את המוצר האמור ולבדוק", מסרו בחברה. לבירורים ניתן לפנות למוקד הצרכנים של סוגת: 1-800-20-70-30.

סוגת מצטרפת לחברת המאפים "מעדנות" שהורידה בסוף ינואר מוצרים מהמדפים מתוצרתה בשל חשש להימצאות חיידקי ליסטריה. המוצרים שהורידה החברה היו "פיצה מעדנות", "פיצה מקפיצה", "פיצה ניסימיקו", ו"מקלוני שום".

עם איתור התקלה מסרה חברת מעדנות נמסר כי היא יידעה את משרד הבריאות ופעלה להורדת המוצרים ממדפי המכירה בחנויות, בתיאום עם משרד הבריאות. במקביל, פרסמה החברה מודעות הקוראות לציבור להימנע מצריכת המוצרים.

גם חברות המים המינרלים "מי עדן" ו"נביעות" עצרו לאחרונה זמנית את שיווק בקבוקיהן וכדי המים שלהן בעקבות זיהום שהתגלה במעיינות מהן שואבות החברות את המים.