בינתיים לעיניכם בלבד. היגואר החדשה (צילום: reuters)
בינתיים, לעיניכם בלבד. היגואר החדשה | צילום: reuters

75 שנה עברו חלפו להן מאז קמה חברת המכוניות היוקרתית יגואר, ואת יום הולדתה היא חוגגת בעזרת עוד מכונית-על. הכירו את דגם ה-C-X75: המכונית החשמלית החדשה והדי מדהימה חייבים להודות של יגואר הושקה בתערוכת מכוניות שנערכה בפריז וממש לא הותירה את המבקרים אדישים.

לאלה מביניכם שלא ממש מבינים על מה המהומה, וחושבים אולי שמדובר בסך הכל עוד חתיכה של פח עם 4 גלגלים, כדאי לשים לב שלכל גלגל יש מנוע חשמלי משל עצמו. ההספק של כל אחד ואחד מהם עומד על 195 כ"ס (780 כ"ס בסך הכל), והמשמעות היא הנעה כפולה שעוזרת לנהג לשלוט על כל גלגל, ומכאן על בטיחות ובקרת הנסיעה שלו.

הצעצוע החדש של יגואר מגיע למהירות מירבית של 330 קמ"ש. אם במקרה ייצא לכם לשחק בצעצוע הזה כאן בארץ הקודש, כדאי שתזכרו שהמהירות המירבית המותרת במרבית כבישיה עומדת על 100 קמ"ש, אליה היא מגיעה בתוך לא יותר מ-3.4 שניות.

המכונית עובדת על מנוע חשמלי שכדי להטעינו במלואו נדרשות שש שעות הטענה של מצברי הליתיום-יון ברשת החשמל הביתית. אם תכננתם לנסוע רחוק יותר, צמד מיקרו-טורבינות בעלות תפוקה של 95 כ"ס יעזרו לכם בטעינה מהירה של המצברים ובהגדלת מרחק הנסיעה.

לכל היתרונות הללו מתווסף כמובן היתרון של השמירה על איכות הסביבה שנובע מהשימוש במכונית חשמלית, אבל בוודאי תסכימו שהיתרון הזה לצד המעלות שלה, לא שווים הרבה אם היפהפיה הזאת לא מיועדת לייצור מסחרי. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק