אין תמונה
התינוק האולימפי של במבה

רגע אחרי בחירת התינוק של במבה כסמל שילווה את המשלחת הישראלית לאולימפיאדה, יוצאים מובילי חרם הקוטג' נגד החלטת הוועד האולימפי. במכתב ששיגרו היום למנכ"ל הוועד האולימפי אפרים זינגר, הם כותבים "האם אין זו חרפה כי סמל עושק כ'תינוק של אסם' יהווה קמיע ייצוגי להישגי הספורט הישראלי בלונדון?".

על-פי הערכות, היקף החסות של אסם במהלך עומדת על כ-150 אלף שקלים.

"הציניות והחמדנות שלכם גרמה לרמיסת הכבוד העצמי של אזרחי ישראל ולפגיעה בספורטאי ישראל", הוסיפו. הפעילים גם פונים לספורטאים המשתתפים בתחרות ומבקשים מהם להודיע על סירוב להשתתף בנבחרת האולימפית "כל עוד הקמע והסמל שלה הוא כה פוגעני לרבים מתושבי ישראל": ‏"ברצוננו לחזק את ידיכם ספורטאי ישראל ולמחות על הכוונה להשתמש בעבודתכם הקשה ובהישגיכם האישיים לצורך מסע פרסום ושיווק במבה אוסם".

עוד נכתב בפנייה למנכ"ל הוועד האולימפי: "אתה אומר כי 'במשך שנים מהווה דמות התינוק של במבה דמות אהודה שהפכה לחלק מהחיים של כל הורה וילד בישראל'. אנו תוהים האם זו אהדת הילדים לחטיף כלשהו או שמא אהדתכם לכמה עשרות אלפי ש"ח מחברת אסם, היא זו שהביאה אתכם להחלטה הזויה ומבישה זו".

התינוק של אסם במקום "שפיציק"

שפיציק וקישקשתא (צילום: חדשות 2)
שפיציק וקישקשתא | צילום: חדשות 2

"אסם היא זו שבעזרת 'התינוק' המדובר, מוכרת לאזרחי ישראל במבה במחיר הזוי של כ66 ₪ לק"ג (!), החוצפה הכפולה היא שתושבי לונדון (העיר בה האולימפיאדה מתארחת) קונים את אותה במבה במחיר נמוך יותר בעשרות אחוזים כפי שנחשף בעבר", נכתב.

מטעם שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, נמסר בתגובה: "משרד התרבות והספורט אמנם מנוע מלהתערב בניהול ובבחירות שעושה הוועד האולימפי, אבל הסערה הציבורית שקמה מלמדת כי דעת הקהל אינה נוחה מהבחירה במותג מסחרי כקמע של המשלחת הישראלית. לאור זאת, מציעה השרה לימור לבנת לראשי הוועד האולימפי להיות קשובים לדעת הקהל ולשקול מחדש את בחירתם".

אתמול הודיעו בוועד האולימפי כי לאחר שבית המשפט הכריח אותם שלא לעשות שימוש בדמותו של הקמע הקודם, הקקטוס "שפיציק" שדמותו נלקחה ללא רשות מדמותו של "קישקשתא" המיתולוגי, נבחר התינוק של במבה לתפקיד.

זינגר עצמו אמר אתמול כי "מזה זמן מה, חיפשנו דמות שתלווה את המשלחת הישראלית למשחקים האולימפיים. זו היא הפעם הראשונה שהמשלחת תצא בליווי דמות מייצגת רשמית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק