כריך גבינה וכמהין (צילום: דיילי מייל)
כריך גבינה וכמהין | צילום: דיילי מייל

כמה אתם הייתם משלמים עבור סנדוויץ' גבינה? שף מפורסם מבריטניה דורש לא פחות מ-130 דולרים, כמעט חמש מאות שקלים, עבור סנדוויץ' גבינה. המעדן הוצג בסוף השבוע האחרון, וכנראה יכנס לספר השיאים של גינס תחת הקטגוריה "הסנדוויץ' היקר בעולם".

מרטין בלונוס, שף בתוכנית בישול המשודרת ב- BBC, ידוע בחיבתו להכנת חטיפים יוקרתיים. המשימה הפעם הייתה קשה מהרגיל כיוון שעל הפרק עמד מאכל פשוט למדי - סנדוויץ'. המעדן כלל גבינת צ'דר משובחת ופטריות כמהין לבנות ונדירות. שני המצרכים הושרו ברוטב בלסמיקו בן מאה והונחו על לחם מחמצת שיאור. פרוסה אחת מהלחם תעלה במעדנייה הקרובה לביתכם לא פחות מחמישה דולרים. ולמי שבאמת רוצה להשקיע, ניתן לרכוש פרוסות לחם בציפוי אבקת זהב.

חטיף הגורמה הוא האטרקציה המרכזית ביריד הגבינה בסאמרסט שבאי האנגלי, שם שופט השף בלונוס בתחרות הכנת כריכים.

גבינת צ'דר ב-100 דולרים

כנראה שזה הסנדביץ' היקר בעולם (צילום: מייל אונליין ניוז)
מרטין בלונוס והכריך | צילום: מייל אונליין ניוז

"מבחינתי, ליצירה כזו לא צריך לשים תג מחיר", הסביר השף לאחר הכנת הכריך ועיצובו. "אנחנו הבריטים ידועים באהבתנו לכריכי הגבינה, והנה אחד שלא מגיע רק עם מחיר לבני מלוכה, הוא מתאים לשולחנם של האלים", הוסיף בחשיבות יתרה.

"הסיבה המרכזית למחיר הגבוה היא כמובן גבינת הצ'דר המיוחדת שעלותה 100 דולרים לפחות. גם פטריות הכמהין הלבנות הן מצרך נדיר", הסכים גלות בלונוס לאחר שנשאל אודות המחיר הגבוה. "את שאר המצרכים ניתן להשיג במכולת הקרובה לביתכם: שמן זית, ביצה , עגבנייה צרובה תפוח מקולף ותאנים טריות", ניחם השף את אלו שרצו לנגוס במעדן היוקרתי.

השף שהפך לסלבריטי טוען שללא ספק מדובר בסנדוויץ' היקר ביותר שהוכן איי פעם. אנשי ספר השיאים של גינס כבר הגיעו לחקור את העניין, וככל הנראה ירשמו את הדליקטס למהדורה הבאה.