בשנים האחרונות ניתן למצוא יותר ויותר מוצרים לתינוקות - אבל האם הם שווים את המחיר? הדיאטנית הקלינית נעמה שירזי טוענת: "זה תלוי. אנחנו נראה מוצרים שחלקם שווים את המחיר, חלקם סתם יקרים, וחלקם מוצרים שכולנו חושבים שהם סופר-בריאים ולא כדאי להתקרב אליהם".

בבחינת אחד מוצרי החטיפים שאולי הכי נקנים, הבמבה, יש גם גרסה לתינוקות שמכילה כמות מאוד קטנה, 45 גרם, ועולה כמעט 8 שקלים. "אין פה שום דבר יותר טוב מבמבה רגילה שעולה שליש מהמחיר, להפך, אני רואה יותר רכיבים, אני רואה סוכר מוסף, אני רואה המון נתרן", אמרה שירזי. "לא רואה שום סיבה לשלם פי 3 במחיר כדי לתת את המוצר הזה". ובכל זאת, ההמלצה על במבה רגילה לתינוקות תלויה בגיל.

גם לביסקוויטים יש "גרסה לילדים". ישנה חבילה שמכילה 180 גרם ועולה 13 שקלים, וישנה חבילה של 150 גרם שעולה 16 שקלים. בין השאר נכתב שהגרסה לילדים מכילה ויטמינים, מינרלים, ברזל וסידן. האם החבילות "לילדים" באמת יותר טובות מהביסקוויטים הרגילים? "לא. זה חטיף וזה חטיף. שימו לב שמסומן שיש פה גם סוכר גבוה, וגם התוספים האלה הם קצת בעייתיים. יש בו גם ויטמינים ומינרלים, אולי פחות, אולי לא מתוסף, אבל אני מזכירה שעבור ילדים בני שנה ומטה - תיסוף, גם של ויטמינים ומינרלים, זה לא ממש הדבר הכי נכון".

על מוצרי הסקוויזים שמכילים פירות, ועל חטיפי האורז שההורים מאוד אוהבים לקנות, אמרה הדיאטנית הקלינית שירזי: "כמה נוח, כמה קל. המוצרים האלה - יש בהם סכנה של מתכות כבדות. מתכות כבדות נמצאות בכל המזונות, אבל נמצאו בעודף. והם מאוד מסוכנים לילדים קטנטנים ולפעוטות".

בשורה התחתונה, מוצרים כאלו שתמצאו בחנויות הפארם או אפילו בסופרים יעלו הרבה יותר, ולא תמיד שווים את ההשקעה ואת הפער הקיצוני כל כך במחיר.