רשת חנויות הנוחות "סבן אילבן" מגיעה לישראל: "אלקטרה צריכה" חתמה על הסכם עם הרשת, ותקים ב-3 השנים הקרובות עשרות חנויות ברחבי ישראל - כך פורסם הבוקר (שלישי). החנות הראשונה של הרשת צפויה להיפתח בתל אביב במהלך שנת 2022, ובחנויות הרשת ניתן יהיה למצוא מוצרים בלעדיים לשוק המקומי.

רשת "סבן אילבן" הינה רשת חנויות נוחות רב-לאומית, שבסיסה בדאלאס, טקסס, והיא מפעילה ומעניקה זיכיונות ורישיונות ליותר מ-77 אלף חנויות ב-18 מדינות. על פי פרטי ההסכם, עד סוף שנת 2024 צפויה "אלקטרה צריכה" להשקיע יותר מכ-60 מיליון שקלים במותג ובפתיחת חנויות הרשת בארץ. ההסכם בין הצדדים נחתם ל-20 שנה, עם אופציה להארכה ב-50 שנים נוספות.

ברחבי העולם הרשת מגדירה את עצמה כמספקת ללקוחותיה "מה שהם רוצים, מתי, איפה ואיך שהם רוצים את זה". עם זאת, החנויות בארץ יהיו שונות בדבר אחד מרכזי - הן יהיו סגורות בשבת. "החנויות יפעלו בכל מקום בהתאם לרגולציה המקומית, אנחנו מכבדים את כל הקהלים בישראל", נמסר מהרשת.

החנויות ייפתחו במרכזי הערים, באזורי משרדים ובמיקומים נוספים בעלי תנועת אנשים גדולה. לדברי מנכ"ל הרשת, ג'ו דה-פינטו: "בקרוב, צרכנים ישראלים יוכלו לחוות את הסימן המסחרי של Eleven-7 ממקור ראשון, וליהנות מאיכות יומיומית ונוחות".

ההסכם הנוכחי מתווסף למספר עסקאות משמעותיות שעליהן דיווחה אלקטרה מוצרי צריכה במהלך השנה האחרונה. בין היתר, במאי 2021 השלימה הקבוצה את רכישת השליטה בקבוצת קמעונאות המזון יינות ביתן. "הכניסה של 'סבן אילבן' לישראל היא גורם משמעותי נוסף בהפיכתה של חטיבת המזון של אלקטרה לכוח עולה בשוק המזון בישראל", מסר צביקה שווימר, מנכ"ל "אלקטרה צריכה". "אנחנו שואפים וצופים כי 'סבן אילבן', כבעלת ניסיון ומוניטין בינלאומי, תבטיח חוויה מהשורה הראשונה ללקוחות הישראלים".