בימים שלפני יום כיפור, בהם אנשים רבים עוסקים בחשבון נפש, מציע יוזם מחאת הקוטג' איציק אלרוב לחברת תנובה לערוך חשבון נפש משל עצמה ולכפר על התנהוגתה מול הצרכנים. בריאיון לערוץ החדשות, התייחס אלרוב לצעד המפתיע של יו"ר תנובה זהבית כהן, שהודיעה היום על התפטרותה.

"אין לנו משהו אישי נגד זהבית כהן", הבהיר אלרוב. "אבל אני חושב שהחברה לא צריכה לקחת את הצרכן כמובן מאליו". לדבריו, "חשוב שהציבור ימשיך בניצחון שלו ולא ירכוש מוצרים של תנובה, לא כדי לנצח עבדים או אנשים ספציפיים, אלא כדי להשיג הוזלות נוספות בעוד מוצרי מזון".

אלרוב, יוזם חרם הקוטג' שהצית את המחאה הצרכנית, הגיב גם למהלך מצד תנובה שהודיעה היום על שורה של הוזלות והציע לחברה לנצל את הימים הבאים לאחר התפטרותה של כהן כדי "לערוך חשבון נפש, לכפר על תהנלותה מול הצרכן הישראלי, ולהוריד מחירים במקום להתמיד במבצעים מבלבלים".

"מה שהצרכן באמת רוצה זה הורדת מחירים", אמר אלרוב. "בגלל זה נמשיך בחרם על תנובה עד שנראה עוד הורדות מחירים קבועות. ראינו איך זה השפיע במהירות בעבר", סיכם.

כהן התפטרה גם בגלל המחאה החברתית

מברך, איציק אלרוב
ממשיך בחרם. איציק אלרוב, ארכיון | צילום: יוסי זילרמן, חדשות 2

עורכת הדין אילנית לנדסמן, המייצגת את יו"ר תנובה המתפטרת זהבית כהן, אמרה הבוקר בריאיון לתכנית "הכל דיבורים" ברשת ב' כי כהן התפטרה לא רק בשל חקירת רשות ההגבלים העסקיים על החברה - אלא גם בשל המחאה החברתית.

"המניעים להתפטרות היו רבים", אמרה עו"ד לנדסמן. "קרו הרבה דברים יחד. טרכטנברג, ההמלצות, המחאה, המקום של תנובה בכלכלה הישראלית. כמנכל אייפקס ודירקטורית בתנובה היא תמשיך לסייע. היא חושבת שמישהו חדש צריך להוביל. ההחלטה נועדה לאפשר לציבור להתרכז בתנובה ומה שהיא ולא בכל המסביב".

בריאיון הבהירה הפרקליטה כי עצם החקירה לא דרשה התפטרות, וכי זו הייתה החלטה "אמיצה" של כהן. "זהבית החליטה להתפטר מתוך אמונה שנאה דורש נאה מקיים, היא דורשת מאנשים ומעצמה. תנובה לא קשורה לחקירה, אך היא חשבה שזה נכון שלאור מה שתנובה נאלצת להתמודד, להביא יו"ר במשרה מלאה שיתפנה לתפקיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק