24% מעדיפים מקומות סגורים כמו חדר כושר (צילום: רויטרס, חדשות)
ביטול עם קנס מוגבל. אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

מליאת הכנסת אישרה היום (ג') בקריאה שנייה ושלישית את התיקון לחוק הגנת הצרכן הקובע כי לקוחות חדרי הכושר, הבריכות ורוכשי יחידות הנופש יוכלו לבטל את העסקה בכל עת והקנס יוגבל.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעלי המכונים יהיו רשאים לגבות דמי ביטול של לא יותר מ-25% מסך העסקה אם החלטתם לבטל אותה בארבעת החודשים הראשונים, 20% בארבעת החודשים שלאחר מכן, ו-17% אם ביטלתם בארבע החודשים האחרונים.

החוק החדש שנידון בוועדת הכלכלה תקף לעסקאות עם מכוני כושר ובריכות. בנוסף, הוא יאפשר ביטול התחייבות עסקית הקשורה ליחידות נופש - יהיה עליכם להודיע על ביטול ההתקשרות חודש מראש והמכונים יהיו מחויבים להציע לכם לפחות שני מסלולים לתשלום דמי היציאה החדשים בכתב.

לגבי עסקאות שנערכו קודם לפרסום החוק, נקבעה הוראת מעבר לפיה העוסק לא יהיה רשאי לגבות דמי ביטול, ומנגד הצרכן לא יהיה זכאי להשבת החלק היחסי של התמורה בעד התקופה שלאחר הביטול.

"אני לא רוצה להפריז בחשיבות החוק לעשרות אלפי אזרחים שהיו כבולים ליחידות נופש בפרשת 'קלאב הוטל'", אמר מציע החוק, ח"כ איתן כבל. "זה החוק הכי חשוב שהעברתי". בקריאה שנייה תמכו בחוק 29 חברי כנסת ללא מתנגדים, ובקריאה שלישית 32 חברי כנסת ללא מתנגדים.