היום, יום חמישי ה-8/2/2024, יעברו בנמל התעופה בן גוריון כ-29,400 נוסעים ב-178 טיסות בינלאומיות נכנסות ויוצאות. סך הכל יצאו היום כ-15,800 נוסעים בטיסות בינלאומיות ויכנסו לישראל כ-13,600 נוסעים.

על אף המספרים הנמוכים, כשליש מכמות הטסים בשנה שעברה, כמות הטסים נמצאת במגמת עלייה מתונה, לעתים אפילו יש תורים, עוד ועוד חברות תעופה חוזרות לטוס מנתב"ג, ועיניי כולם נשואות לפסח, אז מצפים שנחזור לסוג של שגרה, לפחות בכל מה שקשור לטיסות.

גם ב-holidayfinder מציינים שישנה מגמה חיובית בביקושים לחופשה. לפי נתוני החברה, רואים עלייה של 30% יותר בחיפושים, כאשר 70% מחפשים לחודשיים הקרובים (פברואר, מרץ), ו-30% מחפשים כבר לחודשי הקיץ.
נראה שהישראלים, בעיקר זוגות, עדיין מחפשים יעדים קרובים להתאווררות קצרה של 3-4 לילות בחודשיים הקרובים.

> יעדים קרובים וזולים: המקומות הכי טובים לקוויקי בחו"ל

היעדים המובילים כרגע הם אלו הנחשבים "אוהדים" את ישראל: כמו אתונה, פראג, בודפשט, רומא ובאטומי. וכמה זה עולה? ניתן עדיין למצוא חופשות לפברואר מרץ בפחות מ400 דולר לאדם (טיסה ומלון) ביעדים כמו אתונה, בודפשט ופראג.

שכונת פלאקה  (צילום: אריאלה אפללו)
חופשות פסח נמצאות מעבר לפינה. אתונה | צילום: אריאלה אפללו


"אנחנו בהחלט רואים עלייה בחיפושים ובהזמנות", אומר עוז גור, מנכ"ל הולידיי פיינדר. "הישראלים כבר מרגישים בטוחים יותר להזמין חופשות. חלק גדול עדיין מחפשים יעדים להתאווררות קצרה,  אך רואים את המגמה גם קדימה לחופשות הפסח והקיץ. לחודשיים הקרובים החיפושים מתאפיינים בעיקר בחופשות במרחק טיסה קצר ליעדים שנחשבים אוהדים. עוד עולה בבירור הצורך בביטחון ואפשרות ביטול, כאשר אפילו בחופשות קצרות לטווח הקרוב, מעל 40% מסתכלים על הצעות גמישות".


בתוך כך, יהודה זפרני, מנהל תחום התיירות במועדון צרכנות הוט, מציין שיש לשים לכמה דברים לפני שיוצאים לחופשה בימינו: "התיירות היוצאת חוזרת לאט לאט לפעילות מלאה, ישנה עלייה בביקושים ברמת ההזמנות לחופשות מחודש אפריל, כולל הזמנות לקיץ ולחגים. נכון להיום, מחירי החופשות מאוד אטרקטיביים ומומלץ להזמין מראש".

פראג צ'כיה (צילום: l i g h t p o e t, shutterstock)
זמן לא רגיל לטוס בו לחו"ל. פראג | צילום: l i g h t p o e t, shutterstock

הוא ממשיך: "המלצה נוספת היא לבדוק מול כל הספקים האם יש דמי ביטול, ומה העלות של דמי הביטול. עקב חוסר הוודאות בתקופה זו, חשוב לעשות ביטוח דמי ביטול טיסה אשר קיים בפוליסת ביטוחי הטיסות לחו"ל. בנוסף, בימים אלו חשוב לנצל את המבצעים של חברות התעופה וסוכני הנסיעות הישראלים שכוללים בחלק מהפעמים ביטול טיסה בחינם, כך תוכלו להזמין חופשה ללא חשש ובמחירים משתלמים. חשוב להזמין דרך ספקים ישראלים ולא דרך ספקים מחו"ל, כך שגם חוק הגנת הצרכן יחול על ההזמנות שלכם ובנוסף תוכלו ליהנות מספקים שיתנו לכם מענה מידי בכל בעיה".