מחירי החופשות שוברים כל שיא, וכולנו מנסים למצוא דרכים יצירתיות כדי להוזיל מחירים. לא רק במזון, בדיור ובכלל. נראה שגם כאן, בטיסות, מפלים אותנו לרעה משאר העולם. "בתשעים אחוז מהטיסות שבדקנו הבוקר, מתוך מאה טיסות רנדומליות, מצאנו שישראל יקרה יותר בפערים גדולים בממוצע של 135 דולר לרעתנו", טען אבי רז כהן, מנכ"ל "Hola".

שירי מלונדון, יאמאס מאתונה ומרטין מהולנד - סייעו לנו לבדוק כמה עולה אותה הטיסה, באותם תאריכים ובאותו אתר. הטיסה שבדקנו - תל אביב לפריז. באתר באנגליה וביוון המחיר הוא 428 אירו, בהולנד - 601 אירו ובישראל 448 אירו. הטריקים ידועים אבל מסובכים מאוד, הראנו אותם לא פעם. "מי שיש לו אייפון או מכשיר יוקרתי אחר - יקבלו תוצאות יותר יקרות", טען דן לוינסון, מומחה לסייבר בכתבה שפרסמנו ב"מהדורה המרכזית" בשנת 2019.

"אנחנו רואים את אותו מלון, אותם תאריכים, אותה חופשה בדיוק", הסביר לוינסון. "באנדרואיד המחיר 965 דולר, ובאייפון המחיר הוא 984 דולר. אותו מלון בלאס וגאס - מונטה קרלו, שישה לילות אותם תאריכים: אנדרואיד - 355 דולר, אייפון 640 דולר, כמעט פי שניים במחיר". לכן, כדאי לחפש ממדינות שונות או דרך VPN, לנקות את העוגיות COOKIES שעוקבות אחרינו. אבל עם כל הכבוד למחירי החופשות הגואים, למי יש זמן לחפש במקביל ממכשירים שונים ומקומות שונים?

טיסות זולות (צילום: חדשות 12)
התוסף שיוזיל לכם את החופשה | צילום: חדשות 12

ב-HOLA משיקים לראשונה תוסף פשוט, SHOPIT - שיעשה עבורכם את ההשוואה. כרגע הוא סורק מנועי חיפוש בין-לאומיים לטיסות כמו סקייסקאנר, מיי טריפ וקיאק. "בלחיצת כפתור אחת את כיוזר מפעילה מערכת ענקית", הסביר מנכ"ל החברה. "המערכת מחפשת את כל המחירים האלה בכל האתרים ובכל הגרסאות, ומשווה מחירים בין אתרים - משווה בין 'סקייסקנר' בכל הגרסאות, אבל במקביל גם משווה ב'קיאק' בכל הגרסאות".

התוסף החדש סייע לנו לבדוק מה הטיסה הזולה ביותר מתל אביב לברלין. באתר "קיאק" המחיר הוא 369 שקלים. אך התוסף הציע לעבור לסקייסקאנר בנורווגיה במחיר של 297 שקלים - כך נחסכו 89 שקלים. בדקנו גם טיסה מתל אביב ללונדון שם סקייסקאנר ישראל דרשו 547 שקלים, ואילו התוסף הציע לעבור לאתר הצרפתי שם הציעו 474 שקלים - חיסכון של 73 שקלים.

טיסות זולות (צילום: חדשות 12)
מאיזו מדינה הכי זול להזמין טיסה? | צילום: חדשות 12

אז הצלחנו לחסוך לא מעט על ידי התוסף החדש, אבל פערים הגדולים במיוחד נמצאים דווקא באתרי ההזמנות של בתי המלון. פרובו הישראלית גם משווה מחירים אונליין וגם עוקבת אחרי הזמנות שעשיתם כבר אם אפשרות לביטול, ומתריאה אם המחיר יורד.

טיסות זולות (צילום: חדשות 12)
אייפון מול אנדרואיד - מי מציג מחירים זולים יותר? | צילום: חדשות 12

אז בפעם הבאה שאתם מזמינים מלון או טיסה כבר לא צריך חבר בחו"ל, להחליף מכשירים או לעבוד על המערכת, כי הפיתוחים הישראלים יכולים לעזור לכם ולהוזיל לא במעט את החופשה.