עיריית חולון ומדיטק חולון משיקים את סינמטק הילדים, בית קולנוע שמציג תוכן ייחודי לילדים וכל עיצובו נועד לקרב ילדים אל אומנות הקולנוע. הקולנוע יציע מגוון סרטים שאינם מוצגים בבתי הקולנוע המסחריים, שיוקרנו באמצעות מערכות הקרנה וסאונד מהמתקדמות בעולם. העיצוב כולו מותאם לילדים וכולל ספות צבעוניות שעוצבו במיוחד לצפייה משפחתית, ופופקורן יעלה בקולנוע רק ב-10 שקלים.

סינמטק הילדים יציע סרטים קלאסיים ועכשוויים, סרטים בינלאומיים ממדינות שונות שאינם מוצגים בבתי קולנוע מסחריים, סרטים אילמים בלווי מוסיקלי חי, וכן סרטים חדשים והקרנות טרום בכורה. בנוסף, יתקיימו במקום הקרנות מיוחדות בנושאים שונים, שבהם יוצגו קטעי סרטים שנערכו והותאמו במיוחד לילדים. הקרנות הסרטים ילוו בפעילות העשרה קולנועית מגוונת הכוללת, בין השאר, פסטיבל קולנוע בינלאומי לילדים, סדנאות דיבוב, סדנת אנימציה, סדנת אפקטים מיוחדים, סדנת איפור ועוד.

הסינמטק נמצא בתוך מתחם המדיטק בחולון, מתחם נגיש וקל להגעה שבו מגרש חניה חינמי. אולם "הביצה" הוותיק של המתחם שצורתו ביצה עגולה, פורק עד היסוד ועוצב ונבנה מחדש כבית קולנוע צבעוני ומשוכלל ובו 104 מקומות ישיבה. האולם תוכנן על ידי האדריכל שאול קנר, המתמחה בתכנון מרכזי בידור ואולמות קולנוע (רשת "סינמה סיטי" ובתי קולנוע נוספים). 

"עיצוב אולם סינמטק הילדים בחולון היווה אתגר משמעותי,  האתגר מבחינתי היה ליצור חלל של אולם קולנוע רב תכליתי שמתאים לילדים ובוגרים כאחד - חלל , מזמין , המעניק לילדים תחושה של נוחות ורוגע לצד גירוי החושים, חלל המעצים את חווית השהות במקום", סיפר האדריכל קנר. "האולם בנוי בצורה של ביצה, כמו ביצה יש לו קליפה חיצונית קשיחה המגנה מבחוץ על הפנים. הקליפה הפנימית, אקוסטית  מרגיעה ושקטה, מהווה רקע לכתמי הצבע בגוונים שונים של הכורסאות באולם".

סינמטק הילדים יפעל במהלך כל השבוע (כולל בשבתות) ויציע מנויים וכרטיסים: מנוי ללא הגבלה יוצע לרכישה בעלות של 390 שקלים עד 440 שקלים. כרטיסים ימכרו בעלות של 25 שקלים עד 32 שקלים.

ראש עיריית חולון מוטי ששון: "אני שמח על הצטרפותו של סינמטק הילדים הראשון בישראל אל שורת מוסדות התרבות הייחודיים והמובילים של חולון עיר הילדים, ומזמין את כל ילדי ישראל והוריהם, ואת ילדי חולון בפרט, לבוא אל בית הקולנוע הנפלא שבנינו בשבילכם במתחם המדיטק. העיר חולון תמשיך לשים את הילדים בראש סדר העדיפות, ותמשיך להשקיע ברווחתם, בחינוכם ובעידוד צריכת תרבות איכותית".

דני וייס, מנכ"ל המדיטק: "דווקא בתקופה שבה עסק עולם התרבות כולו בהישרדות, המשכנו כאן במדיטק ליצור ולהפיק, וכעת אנו גאים ומתרגשים להציג את התוצר החדש שלנו - סינמטק הילדים. זהו מוסד תרבות חדש אשר אין כמוהו בישראל ובעולם כולו, הן בתכנים אותם הוא יספק והן בעיצובו ובצורתו. מטרתו לחשוף את הילדים לאמנות הקולנוע, להרחיב את המבט התרבותי-חברתי שלהם ולתת להם גישה לתרבויות נוספות, לשפות אחרות ולמנהגים וצורות חשיבה שונות. סינמטק הילדים ישתלב עם שאר הפעילות התרבותית הענפה במדיטק בתחומי התיאטרון, הספרות, העיצוב, הקומיקס ועוד, אשר יחד יוצרים מוסד תרבות רב-תחומי ייחודי, איכותי ונגיש".