בדיקות מהירות וזולות: במהלך השבוע יגיעו מיליוני בדיקות מהירות לארץ ורשתות השיווק כבר החלו למכור בדיקות מהירות. ההחלטה לאפשר גם לרשתות השיווק למכור בדיקות, ולא להגביל זאת רק לרשתות הפארם, הביאה לתחרות רבה בתחום ולצניחת מחירים כמעט מיידית. אז איפה נמצאת הבדיקה הזולה ביותר?

על אף שהמחיר לבדיקה ירד, ברוב הרשתות מוכרים את הבדיקות רק במארזים גדולים ולא כבודדות - ולכן ברוב המקומות עדיין תיאלצו לשלם מאות שקלים בשביל לרכוש אותן. הרשתות המציעות גם בדיקות בודדות ומארזים קטנים יותר הן סופר פארם ו-Be, אך ככל שתקנו מארז עם פחות בדיקות - כך תשלמו יותר על כל אחת מהן. 

ואלו המחירים המלאים: בסופר פארם מוצע מארז של 20 בדיקות ב-149.90 שקלים, כלומר 7.5 שקלים לבדיקה. שופרסל מציעה מארז דומה ב-239 שקלים (11.95 לבדיקה), רשת Be מטפסת במחירים ושם תיאלצו לשלם 299 שקלים ל-20 יחידות (14.95 לבדיקה), וביוחננוף מוכרים אותו מארז במחיר 9.95 שקלים לבדיקה.

ברשת רמי לוי זוכים בתואר הבדיקה הזולה ביותר - מארז של 20 בדיקות במחיר 6.90 לבדיקה. הרשת היקרה ביותר כרגע בשוק הינה רשת מחסני השוק, המוכרת 4 יחידות ב-100 שקלים - 25 שקלים פר בדיקה. עם זאת, ברשת מדגישים שחל עיכוב בהעברת המלאי שהיה אמור להגיע לסניפים, ולכן מחירי הבדיקות עדיין גבוהים - אבל מיום ראשון הקרוב יחלו למכור בסניפי הרשת בדיקות במחיר של 5.80 שקלים ליחידה.

הבדיקות המהירות היו אמורות להגיע לרשתות השיווק כבר בסוף שבוע שעבר, אך כפי שפרסמנו ב-N12 חל עיכוב מסוים. לטענת הרשתות, המדינה הלאימה את מלאי הבדיקות שהן הזמינו כך שלא נשארו בדיקות לרשתות. רק השבוע, כשהגיעו מיליוני בדיקות נוספות, הרשתות קיבלו את המלאי והחלו למכור.