מטוס  (צילום: חדשות)
מטוס נוסעים, ארכיון | צילום: חדשות

החגים חלפו עברו וישראלים רבים מעדיפים לנסוע בתקופה הזו שבה פוחת העומס בשדה התעופה ובמוקדי התיירות ואיתו יורדים גם המחירים. כך חשבו בני הזוג גרינשפן מקריית גת כשהחליטו לנסוע עם חברת הנסיעות "כספי" לסין בטיול מאורגן. הם לא חשבו שטיסת התיווך תהפוך את הטיול למסע מסביב לעולם.

הכול החל ביום שישי האחרון כשהגיעו לנמל התעופה בן-גוריון. בשמונה בבוקר עלו בני הזוג על הטיסה לשגנחאי בסין יחד עם המדריך ו-25 נוסעים נוספים, שהיו אמורים לעצור לנחיתת ביניים בקייב, אוקראינה. כשהגיעו לקייב גילה המדריך שהטיסה יצאה בלעדיהם ומיהר למצוא טיסה אחרת. ואכן, כעבור מספר שעות עלו חברי הקבוצה למטוס בדרכם לפרנקפורט שבגרמניה, משם יצאה טיסה מקשרת ליעדם הסופי בסין.

לאחר שהתיישבו בכיסאותיהם קרא המדריך בשמם של חמישה נוסעים, בהם הזוג גרינשפן, והסביר שכיוון שאין מקום בטיסה לכל הקבוצה, הם ייאלצו להמתין לטיסה מקשרת לדלהי שבהודו. בעודם צועדים לכיוון המטוס לדלהי, המריא המדריך עם חלק מהקבוצה, אך למרבה האכזבה גילו החמישה שהטיסה לדלהי המריאה זמן רב לפני כן.

"הם נותרו המומים בשדה התעופה והחלו לחפש בעצמם טיסה חלופית", סיפרה אווה שרון, בתם של בני הזוג. "אחרי לחץ מצד חברי הקבוצה נמצאה להם טיסה מקשרת חדשה שיוצאת למחרת בצהריים לפריז ומשם הם אמורים לטוס כעבור 50 דקות לשנגחאי, כשרק הטיסה לפריז אורכת מעל שעתיים".

כיוון שלא הייתה להם ויזה, לא יכלו בני הזוג גרינשפן לעזוב את נמל התעופה בקייב ונאלצו להמתין בשדה התעופה מעל 25 שעות, כשנאסר עליהם לעזוב את הקומה שבה שהו. בדרך, בין טיסה אחת לאחרת, התברר שהמזוודות נסעו יחד עם שאר הקבוצה לפרנקפורט.

לסיפור הסבוך הזה, איכשהו, יש סוף טוב. בבוקר יום ראשון נחת הזוג בשנגחאי, שם הם נפגשו מחדש עם הקבוצה והמדריך. את הטיול בשנגחאי הם פספסו כמעט לגמרי. המשך הטיול, יש לקוות, יעבור עליהם בשקט.

גורמים בחברת הנסיעות אישרו את פרטי המקרה לחדשות 2 באינטרנט, אך עד למועד פרסום הידיעה לא התקבלה תגובת ההנהלה.

הידיעה הראשונית הגיעה באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט contact@news2.co.il