נשות בריטניה והעולם, צר לנו: הנסיך ויליאם כבר לא רווק. הצעיר המבוקש התארס היום לקייט מידלטון, חברתו מזה שמונה שנים, בת המעמד הבינוני, בתם של טייס ודיילת לשעבר שמנהלים היום חברה לאספקת ציוד למסיבות דרך האינטרנט.

החתונה צפויה להיערך אומנם רק בעוד כשנה, היא אמורה להיות הגדולה ביותר בממלכה מאז נישואיהם של צ'ארלס ודיאנה. וכיאה לחתונה מלכותית, גם החתונה הזו תעלה לא מעט כסף.

בחתונה של הורי החתן, בשנת 1981 בקתדרלת סנט פול בלונדון, היו 3,500 מוזמנים וכ-750 מיליון צופי טלוויזיה בעולם כולו. למי שיעצב את שמלת הכלה של קייט הוצב רף גבוה - הנסיכה דיאנה התחתנה בשמלה שנשזרו בה עשרת אלפים פנינים ועם שובל של שמונה מטרים. לא בדיוק שיא הסטייל היום - תג המחיר אז - 9,000 לירות סטרלינג.

עוגה ב-11 אלף דולר

החתונה הזו תתחרה גם בשורה ארוכה של אירועים - שהם לא בדיוק חתונת שישי בצהריים על חוף הים בקיסריה: צ'לסי קלינטון נכנסה לחופה עם החתן היהודי מארק מזווינסקי לפני שלושה חודשים. ביל והילארי שילמו 4 מיליון דולר על החתונה הזו; העוגה לבדה אגב עלתה כ-11 אלף דולר.

החתונה של הנסיכה ויקטוריה משבדיה עלתה טיפה פחות - שני מיליון וחצי דולר בלבד, אבל השוודים לא חסכו ביקורת על השימוש הראוותני בכספי הציבור שלהם. גם בישראל מפיקי החתונות עושים קופה בחופה: האוליגרך מיכאל צ'רנוי חיתן בקיץ את בתו באירוע שעלה כ-20 מיליון שקלים. ויליאם וקייט, סביר להניח, יוציאו קצת יותר בקיץ הקרוב בלונדון.

>> רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

>> סיפורי חתונות של נסיכים, יורשי עצר ובני נשיאים מהשנים האחרונות