מקלחון זכוכית הוא מרכיב נפוץ בחדרי רחצה – פתרון יעיל שגם מונע מהמים להרטיב את כל החלל וגם לא חוסם את החלל עם מחיצה אטומה. אבל יש לו גם חסרון: משטח הזכוכית מאבד הברק מהר מאוד בגלל משקעי אבנית וסבון, וגורם לחלל כולו להיראות מוזנח ולא מזמין. מה לעשות? השאלה עלתה בקבוצת פייסבוק ולכמה מהמשתתפות היו רעיונות ששווה לאמץ.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> מכבסים תחתונים עם שאר הבגדים? כדאי שתקראו את זה

>> מול הים: זו אחת הווילות היפות שראינו

אחת המשתתפות סיפרה שהיא משתמשת במגב קטן, ובסוף כל מקלחת מורידה את המים מהמקלחון. "אנחנו עושים את זה 10 שנים והזכוכית כמו חדשה", היא כתבה. "מגב אחרי כל שימוש במקלחת. זה חוסך זמן רב בניקיון", הסכימה משתתפת נוספת. עוד משתתפת בדיון כתבה שהיא מנגבת את הזכוכית במטלית נקייה אחרי המקלחת האחרונה בכל יום. לדבריה, זו הדרך היחידה למנוע את הצטברות המשקעים.

קסי סטיבנס, מנקה ובעלת עסק לשירותי ניקיון מאוסטרליה, ממליצה להחזיק במקלחת מכל עם סבון כלים שכולל ספוג (אפשר לקנות בחנויות לחומרי ניקוי או בעלי אקספרס במחיר דולרים בודדים. למשל כאן), ולהקפיד לנקות בעזרתו את המקלחון. אחרי הסבון היא שוטפת את המקלחון במים.

@thebigcleanco

Making cleaning convenient means you’ll do it more often (and that way - it becomes easier) ‍♀️

♬ original sound - The Big Clean Co

ג'ני, מעצבת ואם לארבעה, משתמשת באותה שיטה אבל ממלאת את המכל בכמויות שוות של חומץ וסבון כלים נוזלי. לדבריה, אחרי כל רחצה היא מנקה את האמבטיה או המקלחון בתמיסה ומורידה אותה עם מגב קטן.

@alittleaboutalot

Keep your shower clean!✨ #cleaning #cleaninghack #LetsFaceIt #momsoftiktok #momhack #cleanbathroom #mom #momoffour

♬ original sound - alittleaboutalot

עוד שיטות לניקוי המקלחון

התיזו על מקלחון רטוב קרם ניקוי רב תכליתי, עטפו את היד בשקית פלסטיק לכריכים ונקו באמצעותה את הזכוכית. אחר כך שטפו במים.

גם שמפו לשיער יכול לשמש לניקוי כתמי מים מהמקלחון. "אני משתמשת בזה בכל שבוע כדי לנקות כתמי מים, ואז מייבשת עם מגבת. המקלחון נראה חדש כמו ביום שקנינו אותו", כתבה גולשת.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

כדי למנוע הצטברות משקעי סבון על הזכוכית מרחו אותה משני הצדדים בשמן תינוקות.