הלבשה תחתונה - ישר מהמדפסת: תשכחו מחוט ומחט, כי בעוד כמה שנים יכול מאוד להיות שחלק נכבד מהארון שלכם יגיע ממדפסת. תעשיית ההדפסה בתלת מימד נוגסת גם בתחום הביגוד וליזמים ישראלים יש תפקיד משמעותי בייצור החדשני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הרעיון הגיע מצורך לפתח תחתון הגייני", אומר מנכ"ל חברת תמי קר, המייצרת בגדים להבלשה תחתונה באמצעות מדפסת תלת מימדית, אוהד גילה. "אז פיתחנו טכנולוגיה שבעצם התגלתה בהמשך כטכנולוגיה חדשה".

תמר ואהוד הקימו את חברת תמי קר באנגליה לפני כעשור. למרות התגובות הצוננות של החברות הבריטיות, הם לא הרימו ידיים והפיתוח עבר לישראל. "בישראל יש יותר אינטגרציה ויותר ספקים בתחום ההיי-טק", מספר גילה.

ב"ויקטוריה סיקרט" גילו התעניינות

תמי קר נמצא בשלבי ייצור של הלבשה תחתונה, בגדי ספורט ובגדי ים בארה"ב אירופה ואסיה. המוצרים של החברה צפויים להגיע למדפים ברחבי העולם בחודשים הקרובים - בישראל כבר נחתם הסכם עם אחת מרשתות הפארם הגדולות ובארה"ב חברת ויקטוריה סיקרט הביעה התעניינות ולאחרונה אף הפיקה תצוגת אופנה שכולה הודפסה בתלת מימד.

לא רק הלבשה תחתונה מדפסים בחברה, שמלת הערב הראשונה שהודפסה בתלת מימד הושקה בניו יורק, נעליים שהודפסו כבר כיכבו בשבוע האופנה בפריז ויש גם חברת סטארט אפ אמריקנית מנסה להדפיס אפילו סוודרים.

הייצור בתלת מימד הוא מהיר יותר מתפירה רגילה ואולי בגלל זה הוא מאיים להחליף את התעשייה המוכרת. עד היום הושקעו בתמי קר כעשרה מיליון דולרים ולמרות ההשקעה הרבה תמי ואהוד אופטימיים לגבי עתיד החברה. למרות ההבטחה הגדולה לעתיד, בינתיים אנו צפויים להמשיך לראות תוויות "מיוצר בסין" על הבגדים, עד שנוכל להדפיס אותם בבית.