משהו משתנה בשוק הנדל"ן הישראלי, הצורך בדירות קטנות של שניים או שלושה חדרים עלה פלאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני בן 38 רווק, אולי עד שהפרויקט יהיה מוכן אני כבר אהיה נשוי, אבל זאת הייתה פשוט עסקה מאוד טובה ולכן בחרתי בה", מספר שגיא להט שרכש דירת שני חדרים בתל אביב.

גיל הרווקים בישראל נמצא בעלייה. מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי כ-32% מסך הרווקים בישראל הם בני 30-34. 64% הם בני 25-29.

המספרים ב-2002 היו שונים בהרבה, אז רק 52% מבני 25-29 היו רווקים ורק 21% מבני 30-34 טרם נישאו.

"פעם היית נשאר בבית של ההורים עד אשר התחתנת , היום מרבים האנשים אומרים 'תעזבו אותי, התבגרתי מספיק, אני לא מתכוון להתחתן ובכל זאת מחפש דירה חדשה'", כך מסביר פרופ' דויד פסיג עתידן מאוניברסיטת בר אילן.

מדי שנה נישאים בישראל כ47 אלף זוגות ו-13 אלף מתגרשיחם. גם מספר האימהות החד הוריות זינק עם השנים - המספר זינק ב-60%.

הדירות נעשות קטנות יותר

כל השינויים הללו הובילו את היזמים לבנות הרבה יותר דירות קטנות. והדירות הקטנות תהפוך לפי ההערכות בעתיד, למפנקות הרבה יותר.

"אם בעבר בנו דירות שני חדרים בשטח של כ-35 מטרים, היום אנחנו מציעים ללקוחות דירות של 56 מטרים שהן דירות שני חדרים", מסביר צחי סופרין מנכ"ל סופרין פרויקטים, WE, תל אביב.

בלי ספק הנתונים הדמוגרפים משפיעים ישירות על שוק הדירות. מספרן הגדל של משפחות חד הוריות מחייב את בנייתן של דירות קטנות, בנות שניים או שלושה חדרים.

אז למרות שלא ברור לגמרי איך תראה המשפחה הישראלית בעתיד, ליזמים ברור שבכל מקרה צריך להכשיר את הקרקע למשפחות המצומצמות, שמחפשות דירות קטנות.