כנראה לא רק לנו זה נשמע מוזר, אשדוד היא העיר הגבוהה בישראל. בסדר חדש של איחוד הקבלנים בישראל נבדקו כמה בנייני מגורים יש בכל עיר, שמספר הקומות בהם עולה על שמונה.

באשדוד הדרומית נספרו 261 בניינים, יותר מכל עיר אחרת בישראל. "אנחנו לא אוהבים לבנות לגובה, אבל אין לנו ברירה", טוען ראש עיריית אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי. "זאת הדרך היחידה לתת מענה למה שהולך לקרות כאן מבחינת קצב גידול האוכלוסיה", הוא מסביר.

במקום השני בבדיקה ניצבת העיר ראשון לציון, בה נספרו 234 מבני מגורים גבוהים. בגלל שהשטח על הקרקע הולך וגדל, הבנייה לגובה במרכזי הערים הולכת ומתרבה. מי שגר בגובה נהנה מנוף, היזמים נהנים מפיתוח מואץ של בנייה, אך גם למגמה זאת ישנם חסרונות.

הבניינים הגבוהים חוסמים במקרים רבים את הנוף, והדירות מתייקרות ככל שעולים לגובה. העיר שממוקמת במקום השלישי היא דווקא הבירה ירושלים, בה נבנו 233 בניינים גבוהים, אחריה נמצאת אשקלון עם 173 מבנים ובמקום החמישי נתניה עם 163 בניינים גבוהים. 

למרבה ההפתעה, תל אביב נמצאת רק במקום השישי עם 157 בניינים מעל שמונה קומות. פעם היה מגדל שלום גאוותה היחידה של העיר העברית הראשונה, אבל בעשור האחרון נבנו עוד לא מעט מבנים רבי קומות - אף על פי שבתל אביב אין כמעט עתודות קרקע, ולכן צריך להרוס מבנים נמוכים כדי לבנות מחדש לגובה.

עוד באותו נושא:

טיפים שימושיים לשוכרי דירות

איך נראה פנטהאוז ב-100 מיליון שקל?

הצצה ליישוב הכי יוקרתי בארץ