פעם נחשבה טיסה פרטית לפריווילגיה לעשירים בלבד, אבל מנחם מגלה שהיום המצב מעט שונה. "בישראל פועלות כיום כשש חברות מסוקים, רובן מהשנים האחרונות - בגלל דרישה של הציבור", אומר בועז פלג, מנכ"ל Tel Aviv Executive Helicopters. פלג מספר שהחברה שלו עוסקת בעיקר בהטסת נוסעי VIP: "אלה הן טיסות ברמה הגבוהה ביותר", הוא אומר. "המסוקים מרווחים, ממוזגים, מצוידים במערכות שמע ובכיסאות עור".

לים המלח, לקריית שמונה או לקפריסין

"אפשר לטוס בהליקופטר שלוש וחצי שעות, ארבעה נוסעים, 190 קמ"ש בגובה של עד 50 מטר – זה מאוד נמוך, רואים חיות בטבע. טיסה בטוחה, ממוזגת, נעימה", מבטיח אורי פרץ מעדן תעופה. "פעם רק עשירים יכלו להרשות לעצמם, אבל היום כל אחד יכול לטוס במסוק. שעת טיסה עולה 2,750 שקלים, לא כולל מע"מ".

telavivexecutivehelicopters (צילום: telavivexecutivehelicopters)
אפשר לטוס מעל ים המלח. הנוף מהמסוק | צילום: telavivexecutivehelicopters

"המחיר יכול להיות 6,000 דולר לשמונה אנשים", אומר ירון אשכולות מחברת כים–ניר תעופה. "זה לא עניין יומיומי, אבל לחגיגה חג פעמית - לטוס לים המלח, לקריית שמונה או לקפריסין – זה יכול להתאים. היתרון הגדול הוא היכולת לנחות הכי קרוב ליעד המדויק אליו אתה רוצה וצריך להגיע. אנחנו מציעים חמישה מטוסים: ממטוסי מנהלים מפוארים ועד מטוסים מסוג צ'רוקי 6, שיכולים לקחת 6 אנשים, בזול מאוד: בסדר גודל של כ-1,200 שקלים לשעת טיסה. אנחנו מגיעים לראש פינה לטיול קברי צדיקים, ויכולים לקחת נוסעים גם לרכב על סוסים בבת ים".

עשה זאת בעצמך: מטוס תוצרת בית