סינמה סיטי תמכור גביע קטן של פופקורן ב-10 שקלים בלבד במשך 4 שנים - כך נקבע הערב (שלישי) במסגרת הסדר פשרה בין רשת בתי הקולנוע לבין מלי פרידמן, שהגישה בקשה לתביעה ייצוגית נגד מספר רשתות בתי קולנוע. בעוד סינמה סיטי הלכה לפשרה, ההליך מול שאר הרשתות ממשיך להתנהל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פרידמן טענה כי סינמה סיטי, כמו גם בתי קולנוע אחרים שאינם חלק בהסדר הפשרה האמור, חתמה על הסכמי בלעדית מול מרכזי הקניות שבהם פעלה, ובמסגרתם נאסר על בתי עסק אחרים למכור פופקורן במתחם. כך מנעה סינמה סיטי תחרות, זאת בעוד שגבתה מחירים מופרזים על הפופקורן שנמכר אצלה.

סינמה סיטי הכחישה את הטענות בתביעה והבהירה כי רק בשניים מתוך המתחמים שבהם היא מפעילה בתי קולנוע קיים הסכם בלעדיות לממכר פופקורן וכי בנסיבות העניין, לאור הקשר ההדוק בין הפופקורן לבין הקרנת סרטי קולנוע, כמו גם לאור אופן תמחור חווית הקולנוע הכוללת, אין עסקינן בהסדרים כובלים או הסדרים פסולים כלשהם. הצדדים הגיעו להסדר הפשרה שנחתם מבלי שסינמה סיטי הודתה באלו מן הטענות שהעלתה התובעת.

על פי ההסדר התחייבה סינמה סיטי לבטל את כלל הסכמי הבלעדיות בהם היא קשורה בכל הנוגע למכירת פופקורן טרי במתחמים המסחריים שבהפעלתה ולא לכרות הסכמים כאלו בעתיד.

הסינמה סיטי החדש בחדרה ריק (צילום: דוד חיון)
הסינמה סיט בחדרה, עדיין ריק מצופים | צילום: דוד חיון

בנוסף התחייבה סינמה סיטי במתן הטבה לציבור, בדמות מכירת פופקורן בגביע קטן במחיר שלא יעלה על 10 שקלים לגביע וזאת למשך 4 שנים לפחות לאחר אישור הסכם פשרה זה בפסק דין חלוט. בנוסף התחייבה רשת בתי הקולנוע כי במשך שנה וחצי מאישור ההסכם, באחד הימים מידי שבוע, ולמשך פרק זמן מסוים באותו יום שכולל לפחות 3 שעות שבין 16:00-23:00, תקיים מבצע ובו תמכור במתחמים בהם היא פועלת את כלל גביעי הפופקורן ב-25% מהמחיר הרגיל.

אם לא יתקבלו התנגדויות, הפשרה תיכנס לתוקפה בעוד 45 ימים. יש לציין כי בינתיים בתי הקולנוע הגדולים עדיין סגורים והבהירו כי לא ייפתחו לפני מאי. בנוסף, ממכר מזון ומשקאות בבתי הקולנוע נאסר במסגרת הגבלות הקורונה.

סינמה סיטי תצטרך גם לשלם את שכר הטרחה של בא כוחה של פרידמן, בסך 625 אלף שקלים בתוספת מע"מ, לפרידמן עצמה ישולם גמול בסך של 50 אלף שקלים והחזר הוצאות בסך של 75 אלף שקלים בתוספת מע"מ.