כמה כסף הייתם מוכנים לשלם כדי ללגום מהקפה היקר ביותר בעולם? "ג'מייקה בלו מאונטיין" - כך קוראים לפולי הקפה הירוקים שהגיעו בחבית אחת, מאובטחת היטב, לארץ.

860 שקלים לקילו, כפול 30 קילו בחבית, נותנים סכום של כ-25 אלף שקלים. פולי הקפה הנדירים גדלים אך ורק בג'מייקה בהרים המתנשאים לגובה של 1000 עד 1700 מטרים. משפחה אחת בלבד מחזיקה בבעלות על השטח שבו צומחים הפולים. 95%‬ מיבול הפולים מועבר ליפן, ורק ‭5%‬ הנותרים, מיוצא לשאר מדינות העולם. זו גם הסיבה שהוא כל כך יקר.

ובחנות הקפה בחיפה, אליה הגיעה החבית הנכספת, ההתרגשות גואה. כל תהליך הפתיחה וחלוקת פולי הקפה לאריזות אישיות מתבצע בנוכחות עורך דין או רואה חשבון שיפקח על הפתיחה. אחרי הפתיחה, הפולים הירוקים מועברים לקלייה.

פולי קפה. ארכיון (צילום: חדשות 2)
הפולים היקרים, לאחר קלייה | צילום: חדשות 2

"מי שלא מבין בכלל בקפה וינסה את זה חד פעמי, יטעם ירגיש מה צריך להיות התערובת הטובה ביותר שהוא שתה אי פעם בחייו, יעשה וי וימשיך הלאה", אמר ל"תכנית חיסכון" שאול רובין, מנכ"ל רשת חנויות "אמיגו". מי שבאמת אוהב קפה ייקח את זה כל שנה ויירשם".

כמעט כל הכמות כבר הוזמנה מראש על ידי לקוחות פרטיים, חובבי קפה משובח, כמו אלכס אפרימוב. "זה קפה למיוחד זה לא ליום יום זה קפה לאירועים מיוחדים של משפחה של האורחים שאני מכבד אותם". על קילו פולי קפה קלויים תשלמו 860 שקלים, 430 שקלים יעלה לכם קילו של פולים ירוקים.

הפולים של הקפה היקר בעולם בעלי טעמים פירותיים וגם חמצמצים. ויש גם מתכון מומלץ - לשלב יחד עם קוניאק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק